Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ok. Nån annan kan ha ännu mer nytta/nöje av den, vilket iofs också kan utgöra ytterligare skäl för dig att köpa den.Kan nån förklara för mig varför jag inte borde köpa denna?
För att den är aningen tyngre än en DR? För att motorn inte gillar att varvas på samma sätt som DRn?Kan nån förklara för mig varför jag inte borde köpa denna?
64.000:- + 0% moms + 10% slagavgift = 70.400:- om jag förstår rätt.
View attachment 490912
I övrigt kan VMB (vinstmarginalbeskattning) vara av intresse för den företagare som köper varor från privatperson.
Den som (har sömnproblem och/eller) önskar förkovra sig i ämnet läser med fördel mer om VMB hos Skatteverket.![]()
För att salta i såren har karn med en bild på hur fin den var innan. Blivande klassiker står det med. Möjligtvis innna ombyggnation.View attachment 490987Varför ?ja ibland är man förundrad om det är en förbättring när säljaren skriver att den är ombyggd för att framhäva enkelsvingen ?nä på med svingen på en fireblade istället så framhävs den med lite mer stil o finess

Fyy faan, Sven Olsson ska ha en örfil!!För att salta i såren har karn med en bild på hur fin den var innan. Blivande klassiker står det med. Möjligtvis innna ombyggnation.
View attachment 490998
Jag övertygade mig själv genom att provköra och inse att jag är effektskadad. Det är nog en konstig strypt variant och jag vill kunna spruta grus bakom mig.Kan nån förklara för mig varför jag inte borde köpa denna?
Bra jobbat!Jag övertygade mig själv genom att provköra och inse att jag är effektskadad. Det är nog en konstig strypt variant och jag vill kunna spruta grus bakom mig.
De var verkligen cutting edge där 1993, Suzuki.
Jag övertygade mig själv genom att provköra och inse att jag är effektskadad. Det är nog en konstig strypt variant och jag vill kunna spruta grus bakom mig.
Det står 22 kW i registret och det låter lägre än det borde vara.Ah!
Du har kört KLR och upplevt den som strypt...?
Frågar du miljoooncommunityt i USA så svarar dom i kör:
"It's a feature, not a flaw!!!"
Den skall helt enkelt vara så.
Luft och buller hjälper en hel del - men då är det liksom inte en KLR längre.
De måste tagit listan från en guldvinge.De var verkligen cutting edge där 1993, Suzuki.
Vi har verkligen missat nått när vi kört andra märken fram tills nu.
Ah!
Du har kört KLR och upplevt den som strypt...?
Frågar du miljoooncommunityt i USA så svarar dom i kör:
"It's a feature, not a flaw!!!"
Den skall helt enkelt vara så.
Luft och buller hjälper en hel del - men då är det liksom inte en KLR längre.
Vad är det vi brukar säga om bilhandlare och motorcyklar nu igen...?
Det är väl vakuumförgasare på KLR? Inte så lätt att mixtra med luften då.
Jag har haft en KL 650 B - alltså en Tengai. Den svarade någorlunda på att rycka snabeln i inloppet till luftburken och öppnare system.
ARS-dynon sade 5 enkla hästar.
Meeen, står det 22kW i pappren så är det något skumt. Det stämmer inte med den gamla tyska 27-hästarsnormen - det blir nästan 30 häst.
48 häst / 35 kW säger nätet:
Hade dom verkligen haft det skulle fler köpt en här hemma i Svedala.
Besiktigas senastFör att salta i såren har karn med en bild på hur fin den var innan. Blivande klassiker står det med. Möjligtvis innna ombyggnation.
View attachment 490998
|
|
Publikrekord under World Ducati Week
Ducati slog publikrekord un... |
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |