L. Mäkinen
Gudomlig sporthojare
Jag tänkte att jag skulle hitta något oemotståndligt antingen på Yamaha Center i Västerås eller Lundgrens i Avesta, men så blev det inte.Vad synd.
Vad ville du egentligen haft med dig hem?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag tänkte att jag skulle hitta något oemotståndligt antingen på Yamaha Center i Västerås eller Lundgrens i Avesta, men så blev det inte.Vad synd.
Vad ville du egentligen haft med dig hem?
Körde Harley i lördags i solsken och 15 grader. Snöade fram till lunch idag. Gick en sväng med motorsågen på en plantering jag håller på att röja. Helt dyngsur nu. Kontraster.View attachment 511733
Jag tänkte att jag skulle hitta något oemotståndligt antingen på Yamaha Center i Västerås eller Lundgrens i Avesta, men så blev det inte.
Nä, den är för tung, för dyr, för underutvecklad och….fan, postade i fel tråd, trodde att det var Tenere-tråden.R9?
Mvh
Aldrig kört modern Harley?Kontraster? Ja, en tvåtakts kedjesåg är ju verkligen high-tech. När man jämför...
Finns det moderna?Aldrig kört modern Harley?
Jag är för fet för en sporthoj.R9?
Mvh
Aldrig kört modern Harley?
Så den får gå vidare då ??Cool. Jag hade alla fördomar mot dom med. Men jösses, dom är ju riktigt roliga. Och kraftfulla maskiner. Allt under 1500 cc är numera trams.
Jag har flera moderna motorsågar, köpte senast en i januari (Stihl MS201)och vad det är för jäkla pysventil du snackar om vet jag inte. Man chokar och drar. Startar. Elektronisk tändning. Choke automatiskt av. Rock-'n'-roll!
Välkommen till framtiden!
Japp. Jag vill inte ha den stående och bli ledsen att jag inte kör den. Tyvärr.Så den får gå vidare då ??View attachment 511801
Kände direkt igen bilden....Japp. Jag vill inte ha den stående och bli ledsen att jag inte kör den. Tyvärr.
PoesiHittade denna - halvfärdig i en låda - avbröt för några år sedan när målning skulle påbörjas. Kanske dags att fixa i år om det blir några regniga dagar
View attachment 511977
Vad är det för magiska lådor du har hemma. Måste du vänta tills det regnar....det är väl snudd på brottsligt. En dräggeltråd i hoojbyggen kanske?Hittade denna - halvfärdig i en låda - avbröt för några år sedan när målning skulle påbörjas. Kanske dags att fixa i år om det blir några regniga dagar
View attachment 511977
Kanske kan ta en bild framöver på vad som finns kvar i stash´enVad är det för magiska lådor du har hemma. Måste du vänta tills det regnar....det är väl snudd på brottsligt. En dräggeltråd i hoojbyggen kanske?
Är det en kawaHittade denna - halvfärdig i en låda - avbröt för några år sedan när målning skulle påbörjas. Kanske dags att fixa i år om det blir några regniga dagar
View attachment 511977
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |