Bucho
Ny medlem
Vilken däckfirma är bra för oss mc-folk? Dvs bra priser och är villiga att skifta däck?

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Bucho skrev:2060012Vilken däckfirma är bra för oss mc-folk? Dvs bra priser och är villiga att skifta däck?![]()
![]()
Jag har handlat en del däck på däckia teg. De är mycket prutbara om du kollar vad däcket som du vill ha kostar på nätet så kan du komma i närheten av det. Snabb leverans, det tar bara nån dag. Jag har lagt om däcken själv. Får du problem så är de mycket hjälpsamma, jag tror dock inte de vill ha in en hel hoj. Har man slangfälg så brukar det inte vara nåt problem, kör man däremot slanglöst så kan det ibland vara problem att blåsa däcket över kanten vid hemmaomläggning.Bucho skrev:2060012Vilken däckfirma är bra för oss mc-folk? Dvs bra priser och är villiga att skifta däck?![]()
![]()
Schvidja skrev:2061602Jag har handlat en del däck på däckia teg. De är mycket prutbara om du kollar vad däcket som du vill ha kostar på nätet så kan du komma i närheten av det. Snabb leverans, det tar bara nån dag. Jag har lagt om däcken själv. Får du problem så är de mycket hjälpsamma, jag tror dock inte de vill ha in en hel hoj. Har man slangfälg så brukar det inte vara nåt problem, kör man däremot slanglöst så kan det ibland vara problem att blåsa däcket över kanten vid hemmaomläggning.
cbjorkman skrev:2060081Jag beställde från www.mcdackonline.com . 1275kr för ett Metzeler Sportec M1 190/50-17 fraktat hem till dörr.
Tryggerz skrev:2142776Hur lång tid tog det från beställning till dörr??
Vilken dimension behöver du? http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=95793&page=3&pp=20Tryggerz skrev:2142776Hur lång tid tog det från beställning till dörr??
John E skrev:2144692Vilken dimension behöver du? http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=95793&page=3&pp=20
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |