Tjoffe skrev:kul att nån svarade på min fråga..![]()
Tja, det skall väl vara SH-servern. Dåligt med folk igår bara.... + att pingen var lite kass. Vi får väl se vad som händer under veckan!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tjoffe skrev:kul att nån svarade på min fråga..![]()
t-rex skrev:Tja, det skall väl vara SH-servern. Dåligt med folk igår bara.... + att pingen var lite kass. Vi får väl se vad som händer under veckan!
WaZZe skrev:kommer servern uppdateras till cs-1.6??
dom har ju krånglat till cs onödigt mycke tycker jag
abstruse skrev:Klockan 22.00 ska jag försöka hoppa in på SH-servern. Tänker vara där en stund men blir jag själv länge så hoppar jag in på Forza istället.
En annan sak. Skulle vi inte kunna ha en egen SH-turnering? Dvs, vi som spelat ett tag nu delar upp oss i säg, tre, fyra, fem lag och så kör vi en serie mot varandra. Jag har ingen egen erfarenhet av klanspel eller tävlande just i CS, men misstänker vi bör vara fyra, fem spelare i varje lag och med tanke på underlaget bör vi väl få ihop några lag iaf.
Sedan så kör vi två, tre matcher i veckan. Lagen får individuellt komma överens om när de spelar. Fast om vi kan hålla matcherna på SH-servern och be Tom slänga in HL-Tv eller dylikt så kan ju folk se matcherna också.
Vidare tycker jag inte att folk som reggar sig efter gårdagens datum får vara med. Detta för att undvika att någon har en jätteduktig kompis säger till denne att regga sig på forumet enbart för att kunna vara med i laget. Dvs, det ska ju vara vi som alltid har spelat på SH-servern som ska kämpa mot varandra.
Well, bara en tanke. Vad säger ni? Hade ju varit kul med en serie där alla möter alla två gånger och sedan möts man i finalspel. Lite à la elitserien i ishockey.
Wått do ya fink?
MrGooFy skrev:Låter skitkul, men frågan är om vi är tillräckligt seriösa för att få det att funka?
Jag tatr o hoppar in nuabstruse skrev:Allt i livet blir vad man gör det till. Enkelt.
Jag var inne i en kvart efter att jag sa att jag skulle hoppa in. Konstigt nog vart det lite långtråkigt att spela med sig själv, så jag tog och drog mig. Tycker vi måste ta o styra upp det här lite nu när höstmörkret börjat falla.WaZZe skrev:Jaha fattar ingenting.. ni säger att ni ska spela men det är aldrig nån som är inne på servern.... har jag fel ip??? har jag fel på mitt gamespy??? har jag fel på datorn??????????????
WaZZe skrev:Jaha fattar ingenting.. ni säger att ni ska spela men det är aldrig nån som är inne på servern.... har jag fel ip??? har jag fel på mitt gamespy??? har jag fel på datorn??????????????
Och jag kom in 22:11.. hahah, sicket skitabstruse skrev:22.00, inte mer än en timma efteråt...
Jag och Rex var inne från 22.00 - 22.10 men då ingen dök upp stack vi till Smoking Barrels istället.
Spiken skrev:Och jag kom in 22:11.. hahah, sicket skit![]()
abstruse skrev:...och vi spelade ända fram tills nu!![]()
Spiken skrev:![]()
Men seriöst, kolla när jag slängde in "Jag drar in o spelar nu"-inlägget![]()
t-rex skrev:Jamen, asså, vi spela inte på SH. Änna. Typ.
Ikväll däremot!!!
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |
|
![]() |
Stark Varg EX, en smygande ninja!
Nu har jag och Varg EX hunn... |
![]() |
BMW presenterar Vision CE
I samband med IAA Mobility ... |
Honda lanserar elmotorcykeln WN7
Honda har presenterat eldri... |
|
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |