MikkE
Guest
Nu kan jag göra det. Klarade HL2 igår kvällkaZmur skrev:Jo men nu är det så att du ska spela CS med oss ikväll och därmed basta!!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu kan jag göra det. Klarade HL2 igår kvällkaZmur skrev:Jo men nu är det så att du ska spela CS med oss ikväll och därmed basta!!
Nä, eller jo. Men nä.Anton_Ljunghusen skrev:
MikkE skrev:Nu kan jag göra det. Klarade HL2 igår kväll![]()

Anton_Ljunghusen skrev:
thopa skrev:Men fps helvetet stannar på 60 och det kändes verkligen inte bra. När jag komer hem idag så blir det till att mixtra med alla datorinställningar, för att spela med 60fps är ju omöjligt, även om det gick bra igår.. Man får ju ont i ögonen/huvudet..
kaZmur skrev:när jag ligger på 140 i ping så ska du inte klaga![]()
www.portforward.comthopa skrev:Jag har precis formaterat om datorn igen pga ett satans virus. Jag installerade även steam+1.6 igår och var tvungen att gå igenom hela cfg-filen och återställa varenda 'bind' för att det skulle vara någorlunda smärtfritt att spela.. Men fps helvetet stannar på 60 och det kändes verkligen inte bra. När jag komer hem idag så blir det till att mixtra med alla datorinställningar, för att spela med 60fps är ju omöjligt, även om det gick bra igår.. Man får ju ont i ögonen/huvudet..
Sen undrar jag ifall det är någon här som har stenkoll på hur man öppnar portar på en Dlink di 604 så att man kan starta en dedicated server som en eller två pers kan joina...?![]()
Ja, Telia gillar inte folk som inte kan parkeraabstruse skrev:Rätt åt dig!![]()
kaZmur skrev:Ja, Telia gillar inte folk som inte kan parkera![]()

kaZmur skrev:
thopa skrev:Jag har precis formaterat om datorn igen pga ett satans virus. Jag installerade även steam+1.6 igår och var tvungen att gå igenom hela cfg-filen och återställa varenda 'bind' för att det skulle vara någorlunda smärtfritt att spela.. Men fps helvetet stannar på 60 och det kändes verkligen inte bra. När jag komer hem idag så blir det till att mixtra med alla datorinställningar, för att spela med 60fps är ju omöjligt, även om det gick bra igår.. Man får ju ont i ögonen/huvudet..
Sen undrar jag ifall det är någon här som har stenkoll på hur man öppnar portar på en Dlink di 604 så att man kan starta en dedicated server som en eller två pers kan joina...?![]()
isse skrev:samt att kolla så du inte kör skärmen i 60hz, och vsync.
/N
Trango_B skrev:Ursäkta en total nolla på datorer, men hur kollar man 60hz och vsync?
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...