Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Han såg lite väl ivrig ut i första racet men till race två var det samma dominans som tidigare.Camier gjorde en jäkla massa missar i race 1, lite olikt honom.
Japp!Han såg lite väl ivrig ut i första racet men till race två var det samma dominans som tidigare.
Kiyonari hade man väl hoppats lite mer på, han körde ju bra i första dock.Japp!
Kiyonari (stavning) trodde jag skulle lyckas bättre, han har ju banrekordet.

Tyckte han körde bra i båda racen men visst är han minst ett nummer mindre än Camier.Ellison lyckades vinna ett race på egen hand![]()
Tommy Bridewell på en 5 år gammal hoj, bästa " privatåkare" , jag vet inte hur man räknar de som kör " privat cupen" jmf med " de vanliga " mer än att de har äldre hojar och gul nummerbotten. Ngn som vet vad som skiljer mer?om någon som körde en K3:a o gick bra i rejset![]()
Han kör en K5:a.Jag slog på tv sent men kommentatorerna talade väl om någon som körde en K3:a o gick bra i rejset![]()
Håller på och kollar upp eftersom jag själv försökte hitta den infon. Återkommer!Tommy Bridewell på en 5 år gammal hoj, bästa " privatåkare" , jag vet inte hur man räknar de som kör " privat cupen" jmf med " de vanliga " mer än att de har äldre hojar och gul nummerbotten. Ngn som vet vad som skiljer mer?
Vilka race![]()
Har kollat med folk i England och fått denna info som i praktiken betyder att man får köra i privatcupen om man inte har stöd från tillverkaren. Det går alltså bra att köpa Camiers Airwave Yamaha och köra med i privatcupen 2010.Tommy Bridewell på en 5 år gammal hoj, bästa " privatåkare" , jag vet inte hur man räknar de som kör " privat cupen" jmf med " de vanliga " mer än att de har äldre hojar och gul nummerbotten. Ngn som vet vad som skiljer mer?
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter deb...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 oc...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pri...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni oc...