wannagofast
Ny medlem
Unika-partiet fick bara 209 röster.. Stackars Linda Rosing!! 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Masen skrev:2475026Det är ju det som är grejen!!!![]()
![]()
Dom som röstade på alliansen får se konsekvenser redan nu. Hur många visste om ex detta innan valet???Magoo skrev:2475045Med tanke på alla inlägg här så var det nog bra att inte sifo gjorde en väljarundersökning bland medlemmarna här... 90% verkar ju ha röstat på den rödgröna röran..
Jag är överlycklig över att det ÄNTLIGEN blev regeringsskifte!!!! Låt vara att det blir dyrare försäkring, men de e fan en droppe i havet..
O nej, jag är inte rik......
flugan skrev:2474941Är det? Hurdå?
Bara för att man inte själv står för notan så försvinner inte kostnaden.
Är det tant Agda på 85år med mager pension som skall vara solidarisk genom att sponsra socialförsäkringen för trafikolyckor istället?
Japp. Den var ju på saftiga 1,5% på förmögenhet över 1,5 miljoner. Måste ha svidigtK.L skrev:2475056Ja jag personligen har ju svårt att tro att en kille som gillar att köra hoj å sätter sina surt förvärvade slantar på hojen tycker att det är kul när försäkringen stiger... Men dom som tjänar igen det på förmögenhetsskatten gillar ju säkert detta... Den skulle väl slopas eller sänkas som jag fattat det...
Syndwannagofast skrev:2475054Unika-partiet fick bara 209 röster.. Stackars Linda Rosing!!![]()
Mee too. Läs förslaget eller se inslaget (finns på sida ett)Lomax skrev:2475072och vad är nyheten .....Välkommen till IF´s Märkesförsäkring ..har upplevt fet höjningar i en socialdemokratisk regering oxo
Masen skrev:2474963Om jag ska ha en försäkring på 80000 om året... Har aldrig kraschat och aldrig tagit ut något på försäkringen... Ska jag betala för jämnåriga eller är det gubben i Ferrarin jag betalar 80000 till???
Fan kan snart anställa en privat läkare 1 v i månaden på privatsjukhus + köpa ny mc var 3 år![]()
Du kangranath_ skrev:2474982för mig är det värt detta, trots att jag är 19år & ny i arbetslivet. säga vad ni vill om att jag inte vet bättre m.m. men jag står iaf för att jag är överlycklig att vi fick en blå seger.
om ni tycker det är så jävla hemskt att betala för att köra hoj så får ni väl, byta ner er eller ta den dyrare trafikförsäkringen & köra som folk så ni inte klotar ?
hur som helstför ny regering.
dOLKO skrev:2474992Eftersom jag inte röstade på alliansen så kommer väl inte någon ev. försäkringhöjning beröra mej va?![]()
Lomax skrev:2475072och vad är nyheten .....Välkommen till IF´s Märkesförsäkring ..har upplevt fet höjningar i en socialdemokratisk regering oxo
Magoo skrev:247504590% verkar ju ha röstat på den rödgröna röran..
CNTLIGEN blev regeringsskifte!!!!.
Masen skrev:2475057Hur många visste om ex detta innan valet???![]()
![]()
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |