Bokat!Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Bokat!Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()
Bra där!Swedie skrev:2343871Bokat!![]()
Alicia skrev:2352756Någon som har några tips på vandrarhem, hotell, boende överhuvudtaget?
Kom just hem efter 11 dagar i Italien. Vi gjorde Rom på 1½ dag och såg alla turistsaker. Helt klart värt att spendera 2-3 dagar där, men jag vet inte om det är rekomenderat att köra bil i centrala Rom..Swedie skrev:2354114...Text text text..
I det området var jag en vecka förra året (eller året innan, svårt att komma ihåg allt) och det var inte toppen. Trafiken var hemsk på alla småvägar med långsamma traktorer i precis ALLA uppförsbackar. Och det är ganska många det.Bingo skrev:2342185
Är ni i Bologna är det väldigt nära till Toscana. Där är det verkligt trevligt. Firenze, Siena, Greve in Chianti, Monte Pulciano, Pisa etc ligger alla inom relativt liten yta.
Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()
Som alla euroländer är numera, sägs det. Andra säger att det är värre på vissa ställen, tydligen på alla ställen jag varit på då.Malmus skrev:2377508Italien är ett dyrt land![]()
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |