Bokat!Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Bokat!Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()
Bra där!Swedie skrev:2343871Bokat!![]()
Alicia skrev:2352756Någon som har några tips på vandrarhem, hotell, boende överhuvudtaget?

Kom just hem efter 11 dagar i Italien. Vi gjorde Rom på 1½ dag och såg alla turistsaker. Helt klart värt att spendera 2-3 dagar där, men jag vet inte om det är rekomenderat att köra bil i centrala Rom..Swedie skrev:2354114...Text text text..
I det området var jag en vecka förra året (eller året innan, svårt att komma ihåg allt) och det var inte toppen. Trafiken var hemsk på alla småvägar med långsamma traktorer i precis ALLA uppförsbackar. Och det är ganska många det.Bingo skrev:2342185
Är ni i Bologna är det väldigt nära till Toscana. Där är det verkligt trevligt. Firenze, Siena, Greve in Chianti, Monte Pulciano, Pisa etc ligger alla inom relativt liten yta.

Fakkverk skrev:2342389Nu åker ni ju visserligen japs men är man i Bologna så är man också i staden där Ducati tillverkas. Visningar nästan dagligen.![]()
Som alla euroländer är numera, sägs det. Andra säger att det är värre på vissa ställen, tydligen på alla ställen jag varit på då.Malmus skrev:2377508Italien är ett dyrt land![]()
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |