MackeNo1
Varför slita på mer än ett hjul i taget?
- Gick med
- 6 Mar 2003
- Hoj
- KTM 1290 Super Duke R -18, Suzuki GSF 1200 Bandit -98 café racer projekt, Husqvarna FE 350 -14, PGO G-Max 150, Yamaha Beluga -92
Huset jag köpte i somras saknar en del gränsmarkeringspinnar och jag har nu fått koordinater från lantmäteriet för att kunna se vart tomtgränsen går.
Tyvärr så är koordinaterna från 30-talet och jag hittar inget sätt att konvertera dom till dagsaktuella format. Har provat olika konverteringssidor utan resultat...
Brukar alltid bli förvånad över vilken bred kompetens det finns här på forumet så jag chansar och slänger ut frågan här. Är det någon som vet hur jag ska konvertera exempelvis följande koordinater?
X: 444.17
Y: 601.85
Tyvärr så är koordinaterna från 30-talet och jag hittar inget sätt att konvertera dom till dagsaktuella format. Har provat olika konverteringssidor utan resultat...
Brukar alltid bli förvånad över vilken bred kompetens det finns här på forumet så jag chansar och slänger ut frågan här. Är det någon som vet hur jag ska konvertera exempelvis följande koordinater?
X: 444.17
Y: 601.85