Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vill bara instämma med tidigare och tacka för min bästa bandag hittills, tycker alla skötte sig kanon och jag hade riktigt jävla skoj.![]()
ja vissa verkade ju aldrig vilja lämna banan mer än när de var dags å tanka![]()

Hehe ,,, känner igen det där ,,, 42 liter soppa gjorde jag åt, men det var kul som satan![]()
![]()
![]()


Kul att höra att det var så många som tyckte det var en kanondag och skulle vilja åka mera ggr ,,, då kommer ett tillfälle till här som vi(Jag, Freestyle å Johan) ska åka på iaf, det är en heldagskörning på Anderstorp eller 2 tom kanske, jag har bokat å pröjsat Lördagen 28/6 iaf så ni som känner ett visst behov av att följa med är hjärtligt välkomna att göra så![]()
Det är i prinsip samma regler som det var på mantorp, skillnaden ligger egentligen i att vi åker i olika grupper (licensgrupp och gathojsgrupp)
Gå in på www.fiver.se och klicka på banåkardagar, där anmäler man sig till den gruppen man vill åka.
Vore kul om man kunde bli ett gäng härifrån med som man kan snacka lite skit å ljuga mellan körpassen, korv med bröd + dricka kommer finnas på plats. Kaffet brukar arrangören bjuda på![]()
Kanske skulle startat en typ "banåkartråd" i Boråsforumet ,,, men men vad vet jag, jag slänger in den här iaf.
Släng gärna in en blänkare om det e nån som vill så kan vi samåka ner å denna gång e det ju inte mer än ca:7 mil
Sen är det bara å ge järnet å ha kul![]()
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |