heigo
Dåre
Kanondag
alla som ordna.
synd att det inte dök upp så många på grillningen.. lite
hade ju varit kul...
alla som ordna.synd att det inte dök upp så många på grillningen.. lite
hade ju varit kul...Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
alla som ordna.
hade ju varit kul...Nitrous skrev:Som extra krydda på moset så fick jag o BadToy köra ett par pass idag Onsdag på Lelleträffens åktid helt gratis, tack Bosse som ordnade det
Men jag är glad att vi åkte hem efter ett par pass, vilket kaos och high chapparall... inga regler eller några ordentliga förarmöten.
Släpper man ut folk på Intruder, Goldwing m.m. som aldrig åkt på en bana utan vissa instruktioner så förstår ni kanske effekten av det! En ordentlig genomgång och kanske instruktörer hade varit behövligt.
/Nitrous

Caffe skrev:Upp med bilderna nu Olsson för bövulen![]()
aRWe skrev:Den listan som låg i kartongen där man fick beställa bilder. Dom skulle ligga på www.bildcd.se
Det står att dom kommer att komma upp där snart.
johanrehn80 skrev:Vem är vem utav er. Är ju inte lätt att skilja nicken åt.
Slem skrev:Eftersom jag troligen var den enda på Gotland ring som inte var med på sporthoj så tänkte jag att nu är det nog dax. Jag puttrade runt på den blå SV:n i blå grupp.![]()
det var verkligen dags att joina SHLiwa1 skrev:Slem! hmm, nu försöker jag klura ut vem du var där nere![]()
Jag och mitt dåliga ansiktsminne......suck alltså.
Hoppas du hade kul med oss i SH och med Din MC i alla fall

Slem skrev:Eftersom jag troligen var den enda på Gotland ring som inte var med på sporthoj så tänkte jag att nu är det nog dax. Jag puttrade runt på den blå SV:n i blå grupp.![]()

Suomalainen skrev:Håller med, i rookie och mellangruppen var det katastrof med lelles... Men i snabba gruppen var vi nog inte fler än 7-8st så det var skitkul!!![]()
M:et skrev:Japp, snabba gruppen var mycket trevligare att åka i än mellan!
Jag får tacka för föråkning förresten. I ett av passen körde du om mig och jag tog rygg på dig. Du fick mig att öka tempot lite till![]()
Snyggt spår hade du![]()
Letade efter dig i depån men då var du som bortblåst...
Körningen på lördagen fungerade mycket bättre.
Det var tråkigt att jag inte kunde vara med på din körning Liwa. Jag får ta det nästa gång istället!
Men inte såg jag dig där på onsdagen![]()
Triggerhappy skrev:Betsy: Snacka dynga !! Du har ju pjur räser bromshantag ju, då puttras det inte längre minsan, djupa nedlägg är ju din melodi.![]()

M:et skrev:Det var tråkigt att jag inte kunde vara med på din körning Liwa. Jag får ta det nästa gång istället!
Men inte såg jag dig där på onsdagen![]()
KaZ skrev:Var e BILDERNA???![]()
I övrigt...![]()
Liwa1 skrev:Det finns här
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |