jpe70
Twinverkstan
... så länge ingen som vet mer kommer med kontraorder och hävdar att det behövs instrument för att göra det. 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Hej hopp nu var det längesen man var och lästa i denna eminenta tråd
Micke65 såg att du skall sälja? Vad blir det istället?
Är det någon som vet hur man släcker det blinkande servicemeddelandet i displayen på Tuonon? Jag håller på och gör 1000-mila servicen själv. 240 spänn för ett Aprilia oljefilter hos probike![]()

Är Tuonon så hemsk att skjutsa/bli skjutsad på eller tänker du på din "gamla" bakdel?

Hemsk vet jag inte men gumman vill sitta lite bekvämt och är närmare 1.70 så det funkar bättre med 1290 och som sagt kul att byta ibland med .... Brassat v4an i fyra säsonger nu och den är den bästa jag haft än så länge går som en klocka ! Hade jag haft pengarna skulle jag behålla min Tv4 så som jag vårdat henne och så kul vi haft ihop![]()

1290 är fortfarande bättre. Får se, ska påbörja första säsong med Tv4
Men vad vet jag 1290 är fortfarande bättre. Får se, ska påbörja första säsong med Tv4


Hej! Jag har beställt en Tuono-15. Har ni tips på passande depåstöd fram och bak. Det finns så mycket att välja på och jag befarar att om jag beställer vilket som så blir det fel av en eller annan anledning. Jag hade enkelsving på den förra hojen och använde ett ABBA-stand, det lyfter hojen i hål i ramen och inte i svingen, det passar väl inte på Tuonon eller hur? Tacksam för bra och billiga förslag.
Då är det bare någon vecka kvar till jag får min Tuono -14, men nu börjar jakten på kraschpuckar och sliders har ni några bra tips på vilka som är bra?
Funderar på att köpa det amerikasnka orginal sidostödet då det verkar vara rekomenderat pga lutningsvinkel og kvalitet.
15t framdrev är på väg.
Något annat som kan rekomenderas?

|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |