Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
MattE. skrev:Den här?
OBS! JA det är tjuven på mc:n
det är ett gäng från landskrona som snor MC, Mopeder och Crossar
![]()
Nicke skrev:Drog detta till Larmtjänst nu. MattE. du kanske vet mer om de kommer tillbaka med frågor?
Subject: Ev. stulna motorcyklar i (eller i området kring) Landskrona
"Hej!
Hittade den här länken på MC-forumet www.sporthoj.com som jag besöker rätt ofta. Jag känner personligen inte till mer än att jag kollade upp ett regnummer på en MC: Aprilia RSV Mille med registreringsnummer SDA 577. Hoppas det kan vara till någon hjälp.
MVH, Niklas
http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=81416"
sukagävle skrev:attni inte samlar i hop ett gäng och letar upp dom och ger dom dyngstryk

JaDeM skrev:jo klart man e sugen,,![]()
![]()
![]()
Edit:nån mer kanske
wonderwizard skrev:Jag kontaktade larmtjänst samma kväll som jag såg denna hoj på gatan.
har även varit i kontakt med polisen, men inget händer. mer än så kan inte jag göra.
Kraschpucken skrev:Kom på en sak, är det någon som pratat med millens förra ägare direkt? eftersom regnumret finns så går det väl ta reda på vem som äger (ägde) hojen??
CarlE skrev:Jag vet inte om jag missat det men kan någon bara lite snabbt dra deras Lunarstorm?
Man kan väl fortfarande kolla på någons krypin genom att skriva www.lunarstorm.se/"användarnamnet" ?
chukabowa skrev:jag hänger gärna på om någon tänker ta en tur i landskrona o leta efter dom jävlarna.. säkert dom som knyckte min hoj oxå
JKay skrev:Kom på en sak...
Känner en på jobb vars grabb är typ moderator/admin/person med "rättigheter" på lunarstorm som jag ska försöka få kontakt med och höra om man kan få lite hjälp av honom. Återkommer....
Blir nämligen så förbannad när folk inte kan skilja på mitt o ditt. Så kan min hjälp bidra till att hojen återkommer till rätta ägaren så blir jag bara glad!
Nicke skrev:Låter bra. Sjuk hemma idag så jag skaffade Lunar-konto och kollade. De är mellan 16-18 år och det känns inte så troligt att de kör varken Blade, Mille eller 04:a R1 själva... Bilderna ligger i ett "Kollage" med lite gangsterposer och annat "tufft".
Nicke skrev:Låter bra. Sjuk hemma idag så jag skaffade Lunar-konto och kollade. De är mellan 16-18 år och det känns inte så troligt att de kör varken Blade, Mille eller 04:a R1 själva... Bilderna ligger i ett "Kollage" med lite gangsterposer och annat "tufft".
wonderwizard skrev:namn på dessa då ??
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |
|
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |
|
|
Bike-Dagarna har öppnat!
Vinn en airbagväst från Dai... |
|
|
H-D Pan America 1250 Limited provkörd
I nummer 5 av Allt om MC ko... |