2026 Red Bull GP of The United States

Alltid haft ett gott öga till Diggia sedan han tjänade en massa fantasy-poäng to mig som rookie!
Ja, oerhört viktigt för Pecco att vara bästa Lenovo då mycket sitter i huvudet där. 💪

Marcs mot Enes kändes tight också även om det fanns en del plats på insidan.
Har också alltid gillat Diggia, fast mest för att han var någon som gick under radarn rätt länge och sen blommade ut, klassisk underdog-story alltså. Minns fortfarande hans helt sinnessjuka inbromsningar efter rakan i Qatar 2023 och givetvis även ”Engine mapping 8” 😁
 
Är det någon som kan förklara varför de inte kör i den special-grafik de sa, eller iallafall kraftigt implicerade att, de skulle köra med!?
Fula som stryk så det är ju ingen förlust men irriterande att göra en grej av det om dom ändå bara skall skita i det! 💀

1774464818507-jpeg.527015
 
Är det någon som kan förklara varför de inte kör i den special-grafik de sa, eller iallafall kraftigt implicerade att, de skulle köra med!?
Fula som stryk så det är ju ingen förlust men irriterande att göra en grej av det om dom ändå bara skall skita i det! 💀

1774464818507-jpeg.527015
Specialgrafik brukar bara användas på GPt på söndagen. Teamet har troligen bara en uppsättning kåpor i den lacken så surt att sumpa dem i krasch på träning eller kval.

Såg dock några i teamet som hade jackor i samma i still.
 
Så Bez och Marini får två platsers degradering till morgondagens GP för "cruising on race line" typ.
 
Ja, kändes lite inkonsekvent att just Bez och Marini blev straffade. Framförallt Bez, som ju var hindrad av Marini i så fall.
Håller med.
Antar att RD tyckte Marc gav utrymme nog för att köra innanför men som jag ser det måste Enea ha varit påverkad även om det "fanns plats".
 
Tror nästan Rossi kommer ta tillbaka Marcs inbjudan till ranchen nu... :3freak
 
*/ ?>
Nyheter
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Back
Top