10 000 motorcyklister invaderar Öland – risk för trafikproblem
Över 10 000 personer beräknas åka över Ölandsbron för att vara med på en mc-träff från och med tisdagen. Störningar i trafiken är därför att vänta, säger polisen.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

- Originalavgas kan också låta rejält på högvarv.Japp, och dom bore också ledas åt sidan och slås i ansiktet med ett orginalavgas tills dom slutar att vara dumma i hela huvudet.
Jag har inte ett enda lån, hur är det själv?- Originalavgas kan också låta rejält på högvarv.
Du verkar ha osamlade lån...sånt sätter sig på impulskontrollen, förstår du ?

Växlar alltid ned till 2:an eller 3:an vid passering av hus och låter den ligga på 14 000 varv.
Akrapovic slip on också dock med db killer fortfarande i men det är en tidsfråga.
Men jag har hörselproppar![]()
"Man bör hushålla med sitt förakt.."Jag beklagar att du är en sån där människa som aldrig får någon uppmärksamhet för något annat här i livet och därför måste försöka irritera folk till att lägga märke till dig.
Om du istället för att köpa ett Akra hade lagt pengarna på en penisförlägning kanske du hade känt dig lite självsäkrare, men det är klart, doktorerna kan ju inte jobba med hur lite som helst som utgångsmaterial.
Ja, lägg märke till det stora antalet behövande...."Man bör hushålla med sitt förakt.."

Doktorn sa att det går inte att förlänga något som knappt syns.Jag beklagar att du är en sån där människa som aldrig får någon uppmärksamhet för något annat här i livet och därför måste försöka irritera folk till att lägga märke till dig.
Om du istället för att köpa ett Akra hade lagt pengarna på en penisförlägning kanske du hade känt dig lite självsäkrare, men det är klart, doktorerna kan ju inte jobba med hur lite som helst som utgångsmaterial.

För extroverta människor lockar ju sånt, det finns ju folk som skaffar husvag/husbil för att bo på campingar också, för att grannarna hemma i radhusområdet bor ju så jäkla långt ifrån.Men träffa människor?
Någon måtta får det vara på dumheterna. Man är ju inte gjord för sådant, bättre att gömma sig i sitt garage och pyssla med projekt som aldrig blir klara och undvika fruar och barn på kuppen.
En av mina favoritvägar passerar en campingplats där det brukar finnas sanslösa mängder med människor. Det är få saker i världen som känns så motbjudande som just campingplatser. Visst har jag också bosatt mig obekvämt under några dagar för att umgås med likasinnade, men det har varit i anslutning till asfaltsplättar av olika utformning och definitivt inte veckovis.För extroverta människor lockar ju sånt, det finns ju folk som skaffar husvag/husbil för att bo på campingar också, för att grannarna hemma i radhusområdet bor ju så jäkla långt ifrån.
Eller tvärtom?…. det finns ju folk som skaffar husvag/husbil för att bo på campingar också, för att grannarna hemma i radhusområdet bor ju så jäkla långt ifrån.

Du börjar låta lika bitter och gnällig som jagJa, lägg märke till det stora antalet behövande....
Många krämpor, kriser eller annat obehag som har negativ inverkan på humöret på sistone? Hoppas att vad det än är som skaver ordnar upp sig inom kort 
Kan du inte videorapportera hit live?Du börjar låta lika bitter och gnällig som jagMånga krämpor, kriser eller annat obehag som har negativ inverkan på humöret på sistone? Hoppas att vad det än är som skaver ordnar upp sig inom kort
Bor själv längs E22an, har varit en strid ström av hojgrupperingar i varierande storlekar sedan i förrgår. Ansluter imorgon tänkte jag, förhoppningsvis har den värsta tillströmningen ebbat ut vid det laget så man slipper köa halva dagen för att komma fram. Polaren åkte dit igår, verkar vara bra fest![]()
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...