”Vi punkterar de vanligaste myterna om invandringen”

Waaaaaaaaz?! Menar de på fullaste allvar att alla inte är ärliga när vi är så putsmysiga som erbjuder allt möjligt utan krav på motprestation? Vilket rasistbladder! Alla lika värda! Krenght!

(viss ironi må förekomma).

Stäm migrationsministern för allmänfarlig verksamhet!
( ingen ironi)
 
Stäm migrationsministern för allmänfarlig verksamhet!
( ingen ironi)

Ja, eller åtala honom för medhjälp till allt som händer. Känns som det börjar bli dags att sätta upp varningsskyltar runt asylboenden nu.

Den svenska flerbarnsmamman blev under loppet av en timme överfallen och våldtagen två gånger av olika män i Strängnäs. Nu åtalas två arabiska asylsökare från Bert Karlssons asylboende Hotell Mälarblick för brotten.

...

Hon går hem strax efter klockan 2 och blir ikappgången av en man som drar ner henne och utför en våldtäkt mot henne.

...

Den andra våldtäkten, som begicks av 31-åringen i samarbete med en oidentifierad person, betecknas i åtalet som grov. Kvinnan ska då ha blivit fasthållen och våldtagen både vaginalt och analt av den åtalade syriern, som också ska ha spottat henne i ansiktet.

– I'm gonna fuck you little Swedish girl, proklamerade araben han innan han gick till attack enligt polisens förhörsprotokoll.

Han ska visst ha varit i Sverige i tio dagar innan han gjorde det här. Man blir rörd över tacksamheten som han visar upp.

http://www.friatider.se/spottade-offret-i-ansiktet-efter-dubbelv-ldt-kten
 
Ja, eller åtala honom för medhjälp till allt som händer. Känns som det börjar bli dags att sätta upp varningsskyltar runt asylboenden nu.



Han ska visst ha varit i Sverige i tio dagar innan han gjorde det här. Man blir rörd över tacksamheten som han visar upp.

http://www.friatider.se/spottade-offret-i-ansiktet-efter-dubbelv-ldt-kten

Han kommer ej heller att kunna skickas tillbaka då Syrien är en krigszon och han då skulle kunna fara illa.
 
Rasismmyt!
2015-11-11 04:00
Asylsökande till boendepersonal: "Ni vet om att det finns IS-medlemmar här, va?"
http://www.allehanda.se/allmant/ang...l-ni-vet-om-att-det-finns-is-medlemmar-har-va

Sanning
2015-11-11 13:42
Kritik mot Allehandas IS-publicering: "Overifierade rykten"
http://www.dagensmedia.se/nyheter/dig/article3945753.ece

Verklighet
2015-11-19
Terrormisstänkt greps i Boliden

Den misstänkte terroristen Mutar Muthanna Majid har gripits efter en polisinsats i Boliden i Västerbotten. Det bekräftar Säpo på sin hemsida.
http://www.dn.se/nyheter/sverige/terrormisstankt-greps-i-boliden/
 
Last edited:
Droppar ett mail till tjejen på dagens media, expressen och DN. De kan ju alltid publicera ett erkännande till Allehandas utomordentligt äkta artikel.
 

8ef1020d_attachment.gif


En ironisk slow clap till politikerna och media...
 
Å sen undrar folk på finaste media, varför medborgare vänder sig till alternativmedia :gnissla

Skita-sig-i-handen - facepalm, sen fråga varför det luktar bajs. :brinnerup

Mjorå.
Sen flyttar Åre kommun ut de äldre. För att flytta in flyltingpojkar. (op.se)

Näh, det är hur bra som helst faktiskt.

#schyffert
 
Last edited:
Med tanke på hur svenskt rättssystem agerat vid övergrepp tidigare så får väl flickorna skylla sig själva då de bar utmanande klädsel (ja, alltså utan slöja) eller nåt annat brottslingsskyddande kräkpulver.
http://www.expressen.se/nyheter/advokatens-protest-beskriv-kalsongerna/
Jag tycker i och för sig att frågan tappat proportioner. Ingen kvällstidning ger sig på Inger Rönnbäck för att han försvarar ett svin. Det är deras jobb, jag är okej med att de får skit och de förtjänar det men rapporteringen är extremt ensidig. Advokater till mördare borde också dras i smutsen.
 
Den senaste tidens förhöjda gränskontroller, förhöjda terrorberedskap mm borde rimligtvis också kontoföras under "kostnader för immigration".
Kan gissa att,det inte kommer att ske.
 
Jag fattar inte, måste vuxna män utbildas i att man inte kan andas under vattnet? Var det inte ingenjörer och läkare som vällde in? uploadfromtaptalk1448433909850.jpg
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top