"Åker inte längre utan kör"

Bästa tiden för uppkörning! Får du vara först ut så deppa inte utan var bara glad. Att köra upp som första man/kvinna är bäst!

Du kan inte ändra något till imorgon så ta det bara chill i den mån du kan. Det kommer gå skitbra. Alla har varit nervösa inför sin uppkörning. Om någon säger annat så ljuger den personen haha.

Kör hårt och lycka till! :yoparty

Tack, jag tänkte på det du skrev! Var sist i dag och klarade kortet!
 
Lycka till! Och som sagt, idag kör du motorcykeln, så att du får fortsätta träna på egen hand, tills du kliver upp ett snäpp till och är ett med hojen, så att ni verkligen kommunicerar med varandra. Det och god överblick i trafiken är grundförutsättningarna för att man ska ha ett långt och lyckligt liv med hojen :tummenupp För det mesta är ju roligare när man är duktig på det man gör. Är man duktig så blir man heller inte rädd, och det är rädsla/stress som gör att man gör dumheter när något händer.

Tack, ja nu börjar träningen! Skoj!
 
Du ska inte ÅKA motorcykeln fick jag höra i början, du måste KÖRA motorcykeln. Tog mig några månader att begripa skillnaden men nu fattar jag.

Helt rätt, du ska inte vara passagerare imorgon utan förare! :tummenupp

Köra eller åka tåg?

Köra eller åka buss?

Lycka till och kör lugnt! :tummenupp

Jösses, JAG KÖR! Fick kortet! Tack för pepp!
 
"You´re gonna make it, believe me girl. Men inte behöver man köra mc, jag har åkt mc i 40 år. Ungefär som jag åker bil, puttrar runt och tittar mig omkring och mår bra, bara. Men det kanske ställs andra krav nu, vad vet jag?


Precis så, nu ska jag också puttra runt och titta mig omkring :-)!
 
Tänk såhär: går det inte nu, så går det nästa gång, eller gången därpå. Ta det lugnt, annars blir man så stressad att man misslyckas. Ta det som "en kul grej", en erfarenhet, en upplevelse, ett första steg mot körkortet.

Det var skitjobbigt och fantastiskt roligt - OCH JAG KLARADE DET :-)))!!!
 
Grattis:) Välkommen in i gemenskapen:tummenupp Ta det nu lugnt, njut och inse att du har mycket att lära. Ut och kör för att skaffa erfarenhet, men utgå ifrån att ingen ser dig och vill djävlas med dig. Det räcker med en idiot....
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top