Street Bandit
Sporthojsnörd
- Gick med
- 30 May 2013
- Hoj
- HD Street Bob,Yamaha xtz660,Yamaha SR500,Zundapp KS 125
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Och det är ju en rejäl utgift 200000 baht ca 60000 sek och dessutom från någon gammal tråd på SH så är det dags för totalrenovering av CBR600 motorn efter ca 500 mil med bland annat ny vevaxel för primärdrevet som driver kopplingen och är fräst i vevaxeln är slut. Kör man på bana för det är kul köra fort i kurvorna så är det lätt också för mig att avstå från HRC-kit.Det är stor skillnad mellan en standard Honda CBR600RR och en med HRC kit.. Kanske dags att uppdatera inför nästa tävling? Alternativt så får man nöja sig med typ P5..
Kostar trots allt nästa 200 000 baht för ett HRC kit.
En Youtube med hela racet..
Såååå snygg! Villhöver!!Första uppstarten på SR500an för året och passade på att köra några mil
View attachment 515356
Sönderkört och spårigt är ju det bästa, bara lek och bus hela vägen juhBlev en sväng grusväg efter jobbet, ca 5 mil grus var av 4 mil var spårigt och dåligt. Sista kilometerna var en pina då jag började bli trött i benen och vägen var sönderkörd med skogsmaskiner och sen kört bil i den lösa vägen så det är spårigt. Känns att man är otränad för jag är slut i benen nu.
Bilden är i alla fall tagen på en fin tallhed
View attachment 515442
Sönderkört och spårigt är ju det bästa, bara lek och bus hela vägen juh![]()
Det är då man ska stanna och ta sig ett djupt stärkande andetag bensingångor från tanken.Sista kilometerna var en pina
Det var inte er vi mötte på småvägarna mot Södertälje, ca kl 18 ikväll? Vi var ett ganska långt tåg, säkert 30 MC på väg mot Björnlunda. Jag avvek vid Gnesta, hade åtaganden kl 19.Zinkgruvan vid Askersund
Det är då man ska stanna och ta sig ett djupt stärkande andetag bensingångor från tanken.
Vilket bakdäck kör du med? Ser väldigt dugligt ut. Jag vill också ha några sådana.
Tyvärr inte, jag hade lokalvård i hemmet idagDet var inte er vi mötte på småvägarna mot Södertälje, ca kl 18 ikväll? Vi var ett ganska långt tåg, säkert 30 MC på väg mot Björnlunda. Jag avvek vid Gnesta, hade åtaganden kl 19.
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |
![]() |
Vinnarhoj från Custom Bike Show
I nästa nummer av Allt om M... |
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |