Surtees
GGG grinig gammal gubbe
Någon som råkat ut för Fordonsdeal.se? Undrar bara varifrån de fått info om mitt telefonnummer - vad jag vet så har inte Transportstyrelsen den infon. Köper de uppgifter från Bilprovning o motsvarande?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
PorscheVad är det för bil/mc som dom vill köpa av dig?
Vet folk som haft gamla Toyota av olika modeller som blivit kontaktade av personer som vill köpa och exportera
De har köpt dataset från någon aggregattjänst, och vet vad du har för fordon, bostäder, kreditkort, mobiler och telefonnummer. Minst.Någon som råkat ut för Fordonsdeal.se? Undrar bara varifrån de fått info om mitt telefonnummer - vad jag vet så har inte Transportstyrelsen den infon. Köper de uppgifter från Bilprovning o motsvarande?
Vad är det för bil/mc som dom vill köpa av dig?
Vet folk som haft gamla Toyota av olika modeller som blivit kontaktade av personer som vill köpa och exportera
Ett annat företag. Men de säger att de samarbetar med transportstyrelsen.Någon som råkat ut för Fordonsdeal.se? Undrar bara varifrån de fått info om mitt telefonnummer - vad jag vet så har inte Transportstyrelsen den infon. Köper de uppgifter från Bilprovning o motsvarande?
”Adam”… Namnet varenda skojare använder. Jag sätter en hundring på att han heter något helt annat. Bara där är förtroendet förbrukat.Ett annat företag. Men de säger att de samarbetar med transportstyrelsen.
- Skriver man "eran" och "våran" i en annons så vet man att upphovspersonen har tätt mellan ögonen.Ett annat företag. Men de säger att de samarbetar med transportstyrelsen.
Kollade med Transportstyrelsen och de har sedan flera år tillbaka reklamspärr för mig. Så att de har kopplat fordonsinnehav till telefon beror rimligen på att Bilprovning eller Dekra sålt mina uppgifter - vilket i så fall är ett j-la sätt.Ett annat företag. Men de säger att de samarbetar med transportstyrelsen.
|
Aprilia skriver historia
Fyra Aprilia i topp fyra. S... |
|
|
|
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich lanserar tre sky... |
|
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Pressrelease, Borgo Panigal... |
|
|
Nytt i MotoGP till 2027
MotoGP inför nytt helgforma... |
|
|
Fyra nya Triumph-modeller
En helt ny Bonneville T40, ... |
|
|
|
Seriösa mc-kläder till bra pris
Raven Moravia TX Air+: Seri... |
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |