magnus_moss
Racing is life!
- Gick med
- 11 Aug 2003
- Ort
- västkusten
- Hoj
- Kawasaki Supersport, KTM Supermono, ISR Forgotten Era, Honda CB750
Kom och titta, det blir dramatik!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Håller med! Jag vill köra Classic OCH vara med och jobba på RR-SM!!!!!Jag är tydligen dum huvudet som eventuellt åker upp till Gelleråsen och tittar på Classic Racing och supermono Cup istället..
Skämt åsido, synd att det läggs på samma helg och konkurrerar med varandra.
När jag filmade med "upprätt" telefon så klagade folk på att jag filmade i "porrfilmsläge"....När började Mozz att filma landskapsläge?

Men... På Gelleråsens sajt står det inget om Classic: https://www.gellerasen.se/event/Jag är tydligen dum huvudet som eventuellt åker upp till Gelleråsen och tittar på Classic Racing och supermono Cup istället..
Skämt åsido, synd att det läggs på samma helg och konkurrerar med varandra.
Trist men inte förvånande. Marknadsföringen när det gäller roadracing är under all kritik. Hemsidor uppdateras sällan/dåligt,, verkar bara vara socialamedier som gäller och även det sköts rätt dåligt och är mer till för dom som redan är involverade i sporten. Det är tur att det finns en och annan eldsjäl, exempelvis Mossberg.Men... På Gelleråsens sajt står det inget om Classic: https://www.gellerasen.se/event/
Du har helt rätt där skulle säga att det är lika illa på bilsidan medTrist men inte förvånande. Marknadsföringen när det gäller roadracing är under all kritik. Hemsidor uppdateras sällan/dåligt,, verkar bara vara socialamedier som gäller och även det sköts rätt dåligt och är mer till för dom som redan är involverade i sporten. Det är tur att det finns en och annan eldsjäl, exempelvis Mossberg.
Classic på Gelleråsen.
Man kan ALLTID efteranmäla sig. Hälsa från mig så går det säkert bra. Glöm inte att naja bromsoken!Snart hoppar jag på Vespan mot Falkenberg!
@magnus_moss Supersport 300 börjar klockan 13:00. Är det försent för att anmäla sig? Min Vespa är både 300cc och Super Sport, då funkar det väl?
Vänligen posta video från racingen för oss som inte tog oss dit.Kom och titta, det blir dramatik!
Här kommer sköna bilder som Michael Goggy tog!Vänligen posta video från racingen för oss som inte tog oss dit.
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |