Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Härligt! Lycka till...Vi gnuggar på…
Med en hoj som känns tryggare, så kommer ett eventuellt körkort allt närmare för Tårtsmulan!
View attachment 498686

Det väcker ju fler frågor än svar.Härligt! Lycka till...Här en elev till du kan ta för kaffe och fika som lades in idag på FB. Är nog rekord i vad som krävs jag sett för ynnesten att ställa upp som handledare
View attachment 498687



Ja, grymt att dom fick till en mack igen, och att affären finns kvar!Har ikväll kollat in jordaxelns centrum som enligt vissa visst ska ligga i Kainulasjärvi, det var dock bättre med gravitation idag än vid påsk för idag var det inga problem att gå eller köra hoj. Tog en om väg förbi världsmetopolen Korpilombolo och hälsade på en jobbarkompis som bor där innan jag drog vidare till nästa kompis stugbygge i Kainulasjärvi.
Passade på att tanka i Kainulasjärvi innan hemfärden, kul att det nu för tiden även verkar gå att köpa soppa även på vissa mindre ställen.
View attachment 498868

Vi måste ta en bastuseans i stugan vid Narkån vid tillfälle, innebär dock en "all-inclusive" i jaktkojan, eftersom förmågan att framföra fordon alltid blir obefintlig i takt med att bastukvällen fortlöper.
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |