j_miller
Sporthojsnörd
Redan kollat med dom, slutet på juni tyckte jag dom sa ?Kolla med Autolane i Kungälv.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Redan kollat med dom, slutet på juni tyckte jag dom sa ?Kolla med Autolane i Kungälv.
Är för osäker för att göra de själv, hoppas på att hitta nån här som har en shimssats och vill tjäna 2 - 3k på någon timmas jobb ?Vad är det för shimsdiameter på dessa motorer? Leta shimssats på Ebay från EU-land å beställ.
Låsnings till veven behövs inte som sades i tidigare inlägg. Men det är en genial konstruktion.
Yes ska prova där, tack för tipsetDu vill ha hjälp fixa det. Gå med i en eller två större MC-grupper på FB så lär du få napp. Önskar dig all lycka till ?
Att skruva på sin egen hoj är inga problem. Att skruva på nån annans hoj och sen hantera ägaren med frågor, följdfel, följdfrågor oro, diskussion osv osv. Det är betydligt mer jobb än vad det är värt.Måste säga att de har varit svårare än jag trodde att hitta nån med lite tid över Zzz
Tänkte att shimsa ventiler kanske inte är jätte svårt för nån som kan de sen är jag inte 100 på att de är bara de som är felet, sen så mycket frågor osv hade kanske inte jag haft eftersom jag helt enkelt hade fått lita på den som gjorde de.Att skruva på sin egen hoj är inga problem. Att skruva på nån annans hoj och sen hantera ägaren med frågor, följdfel, följdfrågor oro, diskussion osv osv. Det är betydligt mer jobb än vad det är värt.
Då har vi inte ens pratat om att saker går fel ibland. Vems ansvar är det då om det är nån random som kommer till dig och skruvar?
Finns liksom ingen försäkring som täcker sånt.
Skruva själv eller frakta grejerna till en verkstad som vet vad som gör.
Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |
|
|
BMW F 450 GS för prisvärda äventyr
BMW presenterade den länge ... |
|
|
BSA Thunderbold avtäckt på EICMA
BSA har avtäckt sin fjärde ... |
|
|
ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National
Årets Gotland Grand Nationa... |