Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har hört talas om att det finns såna som tvättar sina motorcyklar. I stället för att bara köpa nya.
Det lär finnas olika redskap och medel till sånt.

Om man i stort sett bara ska kolla luften, är det slöseri att inte köpa annat än den billigaste kompressorn?
Vad behövs i ett hojgarage?

Tänk ett varv till, kommer du verkligen aldrig ha den till något annat? Att byta upp sig är dyrt, att ta i lite mer från början kostar sällan speciellt mycket merOm man i stort sett bara ska kolla luften, är det slöseri att inte köpa annat än den billigaste kompressorn?
De viktigaste tillbehören till mitt garage är en carport till hustruns bil och ett skjul till trädgårdsredskap. Risken är annars att någon av dem smygs in i garaget.



Nåja, krattor och annat bös hängs enkelt upp på väggen och är sällan i vägen.

Det gör dom INTE, de är alltid i vägen.![]()
Nåja, krattor och annat bös hängs enkelt upp på väggen och är sällan i vägen.
Nåja, krattor och annat bös hängs enkelt upp på väggen och är sällan i vägen.
Det där är en VIKTIG kommentar!!! För OM krattor och bilar kommer in i garaget så blir det RIKTIGT dåligt, man ska ha ensamrätt till sitt garage!!!![]()
Han spar på Pirellikalendrar
En kompis har lösningen på problemet att inte få ha garaget ifred för andra delar av hushållet.
Han spar på Pirellikalendrar, det verkar som om dessa när de sitter på väggen repellerar oinbjudna.

Bara den har tank, så klarar du dig med en billig. Fylla däck och blåsa rent klarar du. Fast du får räkna med att ta små pauser så att den hinner fylla tanken. Har minsta Biltema i racebussen, duger till sånt. För att köra fil och slipjobb, mutterknackare, nibbler och blästerskåp krävs minst 3 kW om man vill få jobben gjorda på rimlig tid.
Tänk ett varv till, kommer du verkligen aldrig ha den till något annat? Att byta upp sig är dyrt, att ta i lite mer från början kostar sällan speciellt mycket mer![]()
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |