Video Mötande whitetrash...

Dom försökte bara skydda sina barn, genom att döda alla som potentiellt kunde skada dom. Its the American way.
 
Riktigt jävla feelgood video. Välförtjänt skalle! Synd han inte hade en sån där spira från en kavallerihjälm på sin egen hjälm :hihi
Hade nog känts mer.
 
Konflikthantering verkade inte vara någon av dessa individers starka sida.
Att det inte blev polisiärt ärende av det hela ska nog samtliga inblandade vara glada för.
Inavlade rednecks i pickups, plastraketspiloter i t-shirt. Pionjärerna av vår civilisation...
 
Jag tycker det är ganska komiskt att killen i pickupen vill skydda sitt barn, sen sitter ungen utan bälte i bilen när dom stannat. (Det är ju lite svårt att se, men ser ju ut som att ungen står upp när dom stannat bilen precis efter dom backade, samt kvinnan hade ju ej bälte)
 
Som JAG fattar det så säger hon något om att dom bombat förbi som helvete där innan och nu ville dom lära dom en läxa. Ungarna i bilen va säkert nått om att dom kört som fan där innan. Men givetvis redneck style på alltihopa.
 
Slutet utav filmen, indikerar juh på att de här gossarna uppenbarligen är och gasar i samma område mer än en gång... Det kanske är så enkelt som att hillbillyn tröttnat på deras dårkörning i området och försöker statuera ett exempel. Jag försvarar inte beteendet på något sätt, men det kanske kan vara värt att betänka att det här lilla klippet inte visar hela sanningen, och att det kanske inte är så bra att reta upp rednecks :7peta
 
Nej vi vet ju alla hur de gick i filmen "Den sista färden"
Skrik som en gris!

- - - Updated - - -

Nej vi vet ju alla hur de gick i filmen "Den sista färden"
Skrik som en gris!
 
På tal om just in 'murica.

Jag är uppväxt längs en krokig väger söder om Sthlm. I somras var jag på besök och hade barnen i bilen (!). Söndasgturisterna håller 30 och tittar på de fina träden. Jag höll laglig fart 70 och möter då en stor SUV mitt på vägen som demonstrativt trycker ut mig mot diket. Efter att ha insett att hon(!) gjorde detta med flit vände jag och körde efter.

Resonemanget efter vi stannade höll samma nivå.
- Hon var så arg på alla idioter som körde för fort (jag höll hastighetsgränsen)
- Jag kände inte till vägen (jag har bott där i 20 år)
- Jag skull anmälas för mitt sätt att köra (hon prejade mig)
- o.s.v

Jag blev inte fysiskt men när jag fotade henne och regplåten fick hennes man (som varit tyst hittills) hindra henne från att slå mig. Riktigt roligt när jag tänker tillbaka.
 
*/ ?>
Nyheter
Sista chansen!

Nu är vi inne på sluttampen...

Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO

Vulkanen Teide vakar över o...

Äventyr i Algeriet

I januari åker Allt om MC t...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO

I ett maffigt bergsområde, ...

Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Back
Top