Åka-tråden!

Härligt att ni ska med, lär bli ett rätt så bra gäng idag om alla kommer som ja tror. :banana

-Skriver igen om samåkningen nu så verkligen alla ser.....



Samåkning IDAG!
Plats: Statoil Ryd (Linköping)
Tid: 14.00




Scooter Power :yoparty
 
Japp vädret kan vi inte klaga på :D Ikväll kl 18:00 Statoil Ryd :yoparty

Jädrans! Jag missat:gråta Har införskaffat mig ny hoj. Gick från motard till en gsxr 750 denna säsongen. Känner stor smärta när jag tänker på att jag var ute själv idag när jag kunde glidit med er!:crash

Får se till att inte missa nästa!!:banana
 
Hej!

Vad är det för gäng som brukar åka, är det bara sporthojar eller är det andra hojar som nakenhojar osv?

Vad är det för tempo oftast?
Väldigt högt eller kör ni lite mer sansat?

Skulle vara kul att åka på lite gruppkörningar ibland, dock så föredrar jag lite mer sansade hastigheter än att man bara ligger på marginalen..
 
Eftersom jag jobbar natt hela helgen så håller jag koll på tråden och hoppas på att det ska passa in, för lite köra går man ju gärna upp tidigt..:banana
 
Hej!

Vad är det för gäng som brukar åka, är det bara sporthojar eller är det andra hojar som nakenhojar osv?

Vad är det för tempo oftast?
Väldigt högt eller kör ni lite mer sansat?

Skulle vara kul att åka på lite gruppkörningar ibland, dock så föredrar jag lite mer sansade hastigheter än att man bara ligger på marginalen..

Jag är hojlös nu men när vi körde för ett par år sen var det 95% sporthojar. Ibland motarder, nån er-6, cb1000r osv. Folket var mellan 21-50 år typ så det var kul. Den snabbaste killen var över 40. Tempot brukar vara blandat. Då var det allt från racefolk/baninstruktörer till mer eller mindre nybörjare. De snabba i täten stannar vid varje vägskäl för att se till så ingen tappas bort.

Haka på en körning så ska du nog trivas.
 
*/ ?>
Nyheter
Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni

Retro möter racing – Ducati...

Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Back
Top