Idag är jag förbannad därför att...

Ännu mer jävla-skit-förbannad.
Fick en ny box, nu till rätt motor.
Efter två timmars slit för att komma åt sås-röret visade det sig att det var den enda kontakten som passade på hela kabelhärvan dom skickade.
Jag måste ta mig fan supa mig full i helgen :mad:
 
Man går in på dass och där stinker nått förfärligt men eftersom man bara ska pissa så står man ut och kan i princip hålla andan under den korta stunden man är där. Tro fan att snyggingen från ekonomiavdelningen står utanför och väntar på att det ska bli ledigt.

Hon tog två steg in, vände och gick ut, nu tror hon att det är jag som slaktat en grävling i dasset. :gnissla

Ska man i det läget säga "det var inte jag!" eller skita i det?

Man lämnar helt enkelt ringen å locket uppe så förstår hon :7peta
 
Ännu mer jävla-skit-förbannad.
Fick en ny box, nu till rätt motor.
Efter två timmars slit för att komma åt sås-röret visade det sig att det var den enda kontakten som passade på hela kabelhärvan dom skickade.
Jag måste ta mig fan supa mig full i helgen :mad:

Jag har ett skåp fullt med sprit. Kanhevanå?
 
Slängde ner lagbasens knähund i backen efter att han gått lite väl långt..

Min mobil krånglar as hell ingen täckning , provat med nytt simkort men e nog mobilen, kul 2 veckor sen sist den va på lagning. får inte tag i någon har ingen anning om va som händer ikväll

men fuck it jag vägrar ha en skithelg, städa klart sen ta en hoj tur köpa öl och ny telefon
 
Det regnar.
Så fort jag ens närmar mig hojprylarna så börjar det ösa ner...
Och jag ska åka till mina päron för att sedan spendera helgen med att åka och glo på lämpliga vinterbilsobjekt.
Hurra...
Jaja, får väl ta och smörja kedjan på regnstället med fett och ge mig av snart så jag iaf slipper köra i mörker.
 
Hade tänkt ta en tur på hojjen idag. Blir inte så ofta nuförtiden. Solen skiner, barnfri...... Och sambon har fått med sig alla hojnycklar. :huvet:mad:
 
...några jävla ungar hoppar över staketet till den stängda förskolan (det är ju söndag), plockar upp några stenar i storlek med golfbollar och kastar dem medvetet mot köksfönstret. Tur att jag tittade ut just då och såg allting. Såhär i efterhand skulle man ju gått ner och frågat vad fan de höll på med. (De vet ju inte att det är jag som bor just där de kastar sten) Då hade de ju inte haft samma chans att springa iväg.
Jag är däremot lite imponerad över hur fort de kunda springa, för jävlar vilken fart de fick när jag knackade på rutan.:hihi
 
För att jag har tappat min fina svindyra klocka i badrumsgolvet...... Funkar inte som den ska, kommer antagligen kosta alldeles för mycket för att laa de :mad:
 
Nyheter
Nya Ducati Multistrada V4 Rally

Pressrelease från Ducati (B...

MV Agusta bekräftar ny Brutale

MV Agusta har avslöjat en d...

Yamaha rekordsatsar på GGN

När världens största enduro...

Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Back
Top