Gruppkörningar Norrsidan 2012 med Tig3r

Min hoj läcker fortfarande olja från oljetråget, väntar på delar från mc varuhuset, sen ska den fixas och så är det dags. Så mycket möjligt att första gruppkörningen blir nästa helg. 19 lr 20 maj.

Haha Horn1 roligare att åka än å prata med människor :) jag håller med :P :D jag röker ju också så en cigg är det ju på paus. Sen har jag mina utvalda "stanna ställen" för pauser som är samma som förra året typ.

Shido: Självklart!! ;)

Snart dags grabbar, solen och värmen är fin!! :D :D
 
Hallå Tig3r!!! Klart du ska köra i år också, va grymt förra året!:yoparty

Synpunkter: "Har för mig att jag fick nån synpunkt förra året att vissa pauser/stopp var lite långa......" Jo men så kan det vara, om de är täta behöver ju inte alla vara "långa":gnissla

Jag kommer haka när ja kan:tummenupp

Det roligaste med gruppkörningar är ju pauserna när alla tjyvröker och snackar skit :)
 
Jag åker gärna med på gruppkörningar på norrsidan i sommar!

Tjejen bor strax efter Roslagsstoppet och eftersom hon är den enda jag känner i Sveriges baksida :D så använder jag gärna hojen för att lära känna lite nytt folk. Åkte bil utan för Vallentuna nu första maj och vi mötte många hojar, kanske var någon här? Vägarna i era trakter ser grymt lockande ut :thumbup:

Åker upp imorgon igen men det blir tåget denna gången, vädret såg inte så lovande ut nu i helgen. Men nästa helg hoppas jag köra upp så om någon vill ta med en vilsen västkust-bo ut så hojta!
 
skapas en ny tråd för gruppkörningen eller bör man hålla koll i den här tråden? :D
 
Vet inte, vad tycker ni? Förra året så skapade jag en ny tråd för varje gruppkörning som var. Så antingen det eller bara en Gruppkörningstråd med Tig3r ?!?!? Har hämtat grejjer från mc varuhuset nu. Ska ner i garaget nu o mecka o hoppas de inte läcker igen sen :3freak :crash
 
Vet inte, vad tycker ni? Förra året så skapade jag en ny tråd för varje gruppkörning som var. Så antingen det eller bara en Gruppkörningstråd med Tig3r ?!?!? Har hämtat grejjer från mc varuhuset nu. Ska ner i garaget nu o mecka o hoppas de inte läcker igen sen :3freak :crash

Klart du ska lägga upp en tråd för varje körning.. så lätt att missa annars. :)
 
Vet inte, vad tycker ni? Förra året så skapade jag en ny tråd för varje gruppkörning som var. Så antingen det eller bara en Gruppkörningstråd med Tig3r ?!?!? Har hämtat grejjer från mc varuhuset nu. Ska ner i garaget nu o mecka o hoppas de inte läcker igen sen :3freak :crash


Fixa din vespa så vi kan köra för helvete!!!!!!!!
 
Fixa din vespa så vi kan köra för helvete!!!!!!!!

JAAA FÖFAN har precis tagit av oljetråget, dit me nya packningar, på me skiten å allt annat så nu är den hel igen.. ska ta en en liten sväng nu och imorrn för å se om de håller nu.. men de trorja för packningen där var den läckte va inte så fin om man säger så.. puss på er :tungan
 
Haha :p den första som undrade vad som hände :) hej dafe :D de har ju varit lite kasst väder sista tiden å mycket på gång. Men om de blir bra väder så blir de lite körning imorgon om någon är sugen från typ McDväsby vid 12-13 tiden sisådär... !!
 
Om ni ska köra Svensbodavägen och sen vika av mot Bergshamramacken se upp för olja på den vägen tror den heter Bergshamravägen efter guppet över ån mycket olja på vägen
 
Åka imorn 27/6?

Missa nu inte körningen sent på onsdag kväll... Vi kör ett varv, tar 30-90 minuter beroende på hur man kör... Blir vi 100 pers så får vinnaren cash 1000:- 500 pers ger 5000:- osv klart alla ska med ;)

Stockholm Midnight GP
Utgångspunkt / Plats för händelse:
DONKEN SVEAVÄGEN
Gäller viss typ av MC?: Öppet för alla
Klockslag?: Från 21.00 starten går 2300!!!!
Typ av händelse: Tävling

Vi kör ett varv runt stan, Ni tar tid på Ert varv och uppskattar sedan hur snabbt NH kört med Katanan all info kommer att finnas på plats.
Man kan köra helt i sitt eget tempo, även 100% lagligt å ha lika stor chans att vinna!
Sträckningen är beskriven i detalj ingen missar vart Ni ska åka!

Start avgift 20:-
Prispengar i massor om vi blir många, bjud in alla du känner!!!

Men kom och åk med, man får ståpäls av att se å höra flera hundra hojar dra iväg samtidigt!

Självklart ger Ert deltagande i tävlingen ett bidrag till BarnCancerfonden!

//NH i sammarbete med MCE
 
Ingen som ska och gasa på norra sidan ikväll och vill guida en vilsen ålänning? =)
 
Hmmmm..... verkar vara nått här jag inte fattar:confused:

Har du gått över på att annonsera dina körningar på barnvagn.se?

Blir det nått i helgen eller?

Haha de har inte blivit så mycke :( just nu är jag i polen till söndag.. men nästa vecka har jag semester också så då ska det köras en del ;) så håll utkik
 
Nån som har lust å köra en sväng nu i kväll?
 
Tänkte bara säga att ni inte kommer se mig på nån Blå R1a längre..
Men däremot på en sån här:kär
Untitled-1.jpg
 
Nyheter
Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

BMW Motorrad Concept RR

Under den prestigefyllda ut...

Snart dags för Custom Bike Show

Förra året firades den 50:e...

KTM säkrar investerare och gasar vidare

KTM har meddelat en viktig ...

Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”

Genom att bygga vidare på f...

Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu är det bara en månad til...

En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!

Nu börjar det dra ihop sig ...

Vinnn en CTEK CT5 Powersport!

Svara på några enkla frågor...

Back
Top