mätaren kommer härifrån, http://bikeline.ca-eline.com/servlet/us_pyra?wts.PAGE=h_varugu.htm&$VGRK=TRUE&$SELKEY=77A&$22801=77A&p=H&$echoTXT=14
Sök "hastighetsmätare" på blocket så finns det en riktigt smutt som hade passat din hoj perfekt1000:-.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Sök "hastighetsmätare" på blocket så finns det en riktigt smutt som hade passat din hoj perfekt1000:-.
Vill du ha något riktigt litet och slimmat så är ju denna fin
http://www.louis.de/_300575e8d89a91bf324d3e0e3fdbf87575/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=480&wgr=346&list_total=18&anzeige=0&artnr_gr=10034670

Tror du kommer undan lättare med att lämna det till någon som kan svinga tigen istället för att köra på rostfri tråd till migen
Vad jag fick höra av en kollega var att det var myket viktigt att ha rätt tolerans på matarverk och munstycke för att få stadig och jämn trådmatning. nått som kanske inte är så lätt att få med vilken svets som helst
Vad är det du svetsar med?
Jahaja.
Ja då kanske det funkar. Vet inte om du måste byta gas kanske, man tigar ju rostfritt med argon.
Kör du mison 18 nu eller?
Ok, ja det duger nog isåfalljapp, mison 18. vad jag har läst mig till så går det med mison 18 dock blir ytan sådär (spelar dock ingen roll då den skall slipas ner). någon annan som testat?
här finns lite att läsa:
http://www.aga.se/international/web/lg/se/like35agase.nsf/docbyalias/mison_gases
Ok, ja det duger nog isåfall
Se bara till att om du gör bitarna i cone eller liknande program för att få ut hur många bitar och hur många grader dom ska geras så måste du även ta hänsyn till att det ska dit en spalt också, alternativt v-foga alla bitar så att du får nån inträngning. även om man v-fogar borde man dock ha en liten spalt.
Kan va så att du måste ha rotgas också för att inte få det så taskigt på insidan också, om du inte slipar efter varje fog.
Ser fram emot resultatet!![]()
Ser ut som att det är 60 liter i flaskan, kanske inte så snålt skrivet ändåKör hårt
Nu kommer svetsbögen o lägger sig i igen..inte kolsyreblandat till rostfritt! Ren argon eller kväve/väteblandning annars är det inte mig, då är det mag.
Mag=kolsyreblandad gas, legerar sig med smältan= skitfog
Mig= ickelegerande gas, förstör inte rostkyddet.
Allt i folkbildningens namn![]()
Älskar stuket på hojen förresten! Kommer bli fet.
---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=57.718802,11.948992
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |
|
|
Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours
Pressrelease från Bridgesto... |
|
|
Publikrekord under World Ducati Week
Ducati slog publikrekord un... |
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |