K-Man
Legenden
Om din Retta är lika mjuk bak som Goffens var så hade den nog gått lika bra som Hondan för'na
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om din Retta är lika mjuk bak som Goffens var så hade den nog gått lika bra som Hondan för'na
Jo, jag förstod det. Väldigt glad att jag inte hade henne bakpå just då... Hade väl iof inte gått riktigt lika fort då så då hade situationen kanske aldrig uppstått.Tänkte mest på bilen som nästan gjorde en vänstersväng..
Ja R1an är ganska mjuk bak nu, den var på högsta förspänningen så jag klickade ner den 3 hack för att känna..
Medevi brunn (tyvärr stängt men fint för en bensträckare)
http://www.ombergsturisthotell.com/
är ett minst lika vackert alternativ som är öppet. Ett stenkast från Alvastra klosterruin - huvudklostret för alla andra kloster i Sverige när det begav sig.
Det finns en enkelriktad vacker väg på Ombergs kant mot Vättern som startar innanför turisthotellet och kommer ut i Borghamn. Det går även att fika på Stocklycke vandrarhem som ligger en bit in på denna väg. Trevligt bensträckarställe där eller nere i Stocklycke hamn.
Hade valt 32:an till/från Motala och kört över Fågelsta och Vadstena före 50:an.
Nu har ni ju åkt, men till en annan gång..
Speciellt när det sitter PC III och Yoshi helsystem på!Den som väntar på nått gott väntar ALLTID för länge...![]()
Att åka över Älgarås gör ju att man hamnar på fel sida sjön Unden och nästan tvingas ta E20 sista biten till Laxå..... eller?Såg i annan tråd att ni åkt en sväng till Laxå Ring här i Närke..
Hur illa var asfalten Undenäs-Tived?....
Två dar kvar[YOUTUBE-ID][/YOUTUBE-ID]Speciellt när det sitter PC III och Yoshi helsystem på!

Att åka över Älgarås gör ju att man hamnar på fel sida sjön Unden och nästan tvingas ta E20 sista biten till Laxå..... eller?
Det är värt en del tjälskott för att få köra 205'an två gångerSkicket är säkert detsamma som i juni. Lite studsigt men inga hål och bitvis bra och roligt.
Tack för tipsen iaf!
Dessutom slipper ni se den där stora sjön medan ni rundar den. Den ser ni ju nog av hela tiden i Jönköping.. Nån som ska ta en runda idag? Verkar bli fint väder![]()
Under EICMA-mässan i Milano presenterar Harley-Davidson de kommande daga...
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...