Vad fick dig att le idag?

Jobbar du på min avdelning?
En kollega kör exakt den kombon varje dag som eftermiddagsfika.
Själv föredrar jag keso, det är godare och man kan käka det naturellt eftersom det inte är strävt som kvarg.

Hehe, inte helt ovanligt i träningssvängen =)

Keso funkar tyvärr inte för mig. Synd, då det finns i fräsiga smaker..
 
Efter att ha slagit på strömmen efter mina eldragningar & det inte sprakade, eller propparna gick...så log jag.... :)

Underbart! :tummenupp:tummenupp

Ny profilbild =)

dsc04136i.jpg
 
Last edited:
Hade 6 missade samtal i morse, nu har jag en app som visar namnet och ort på den som ringde, och det var en man i Piteå som tydligen var på fyllan och skulle ringa till en granne och försonas.
Vilket jävla fyllesvammel, det var nog bra att han ringde fel annars hade vi fått sett dom på tv3.
 
Last edited:
Hade 6 missade samtal i morse, nu har jag en app som visar namnet och ort på den som ringde, och det var en man i Piteå som tydligen var på fyllan och skulle ringa till en granne och försonas.
Vilket jävla fyllesvammel, det var nog bra att han ringde fel annars hade vi fått sett dom på tv3.

Vad heter appen?
 
Att jag gick och la mig i går, fast förvissad om att jag skulle jobba fem nätter från idag, blev väckt av kvinntimmret som talade om att jag var ledig idag med.:tummenupp Att jag fick sovmorgon och slapp väcka tjuriga tonåringar var ytterligare en bonus...
 
Min månad med förbud (Eget initiativ.) på onyttigheter inklusive alkohol är över. En flaska Motörhead delas med en god vän ikväll. Naturligtvis kommer även glass att avnjutas, men inte samtidigt. :)

Ställer man sig på vågen så ser man vad en månad med näst intill fascistisk inställning till kost kan göra. Nu sitter helstället nästan litet löst kring buken.
 
Last edited:
Det som fick mig att le (typ skratta så jag trilla av stolen)

Dom galna kvinnorna på kundservice och deras snuskiga skämt :D helt underbart att de lättar upp tillvaron när man grottar ner sig i planeringssystem som inte är riktigt uppdaterade..
En av dagens höjdpunkter var när dom redogjorde för skalan de placerade män i. "hur många vinare man måste dricka för att släppa till" skalan:crash
 
Last edited:
Nyheter
Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

Back
Top