Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det är morsans felica som det som vanligt är något vajs på. Båda spindelederna är bytt. Dom satt med nitar orginal sitter med m8 nu. Det är efter som det börjat slita däck, ratten pekar inte rakt vid körning rakt heller. Ena stötdämparfjädern var av så den var 1cm lägre på den sidan, gör ju lite på cambern iofs. Av principskäl så vägrar jag lämna in skiten på framvagnsinst. Så köp aldrig en skoda, ta inte ens emot skiten om ni skulle få en gratis. Den kommer garanterat stjäla tid och pengar av er.
Byter man spindelleder måste man göra en framvagnsinställning efteråt, det gäller väl i princip alla bilar.Det är morsans felica som det som vanligt är något vajs på. Båda spindelederna är bytt. Dom satt med nitar orginal sitter med m8 nu. Det är efter som det börjat slita däck, ratten pekar inte rakt vid körning rakt heller. Ena stötdämparfjädern var av så den var 1cm lägre på den sidan, gör ju lite på cambern iofs. Av principskäl så vägrar jag lämna in skiten på framvagnsinst. Så köp aldrig en skoda, ta inte ens emot skiten om ni skulle få en gratis. Den kommer garanterat stjäla tid och pengar av er.
Nja...inte alla. Jag har bytt spindelled på en handfull olika bilmärken där man absolut inte behöver byta. Klart att det är bra att göra det för att vara helt 100% men jag har bytt många utan att göra hjulinställning efter utan att det har påverkat däckslitaget alls.
Camber (på en vanlig personbil ej 18år-edition) påverkar sällan däckslitaget nämnvärt, punkt
Denna skitbil har inga spår där man justera läget på spindeleden. Bara hål för å bulta fast.
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Concept RR
Under den prestigefyllda ut... |
![]() |
Snart dags för Custom Bike Show
Förra året firades den 50:e... |
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |
![]() |
Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu är det bara en månad til... |