Vad fick dig att le idag?

Garvade åt mig själv eftersom jag var med på TV4 halland där jag stod och frös i en våtdräkt.
 
Ler idag av minnet från gårdagen.

Dels AW:n (kommer nog inte le om det börjar läggas ut bilder... :rodnar). Jag hade nog ett ganska uppdämt partybehov. :rolleyes:

Dels att Sportbike är den coolaste mek jag träffat! Han gör allt effektivt, han arbetar medan han verkar ha nästan vilopuls, han behåller ett lugnt humör fastän man står hänger över det han jobbar med, allt hamnar på alldeles rätt plats och på alldeles rätt sätt, han har skitcoola verktyg och man får både kaffe och kaka. :tungan
:Bugar Sportbike rules!! :Bugar
 
Testade Euro Truck Simulator
I första nedförsbacken började jag leta avgasbromsen i panik

Det blev strike vid rödljuset, snacka om att det flög bilar! :hihi
 
Körde fast med ATCn och fick dra loss den med ATVn. Få saker som e så roligt som att köra fast och sedan komma loss;) :Tummenupp
Man blir så klad.
 
En granne som jag tyckte var trevlig var tydligen serievåldtäktsman. Undrar om det var därför polisen ringde på dörren?
 
Jag är föbaskat tacksam att den snälla civilbilen inte stannade mig idag när jag hade brottom till båten hem. :)
 
Är 9 månader för tidigt för att börja dricka livets dryck :confused:
 

Bifogat

  • onginen.jpg
    onginen.jpg
    147.6 KB · Visningar: 62
Att min fru inte gnällde när jag rockade loss :yoparty med riktigt bra musik ihop med sönerna innan ikväll. Det tar sig. 15 år tillsammans och först nu börjar hon fatta läget... :tummenupp
 
tJöpit bewts idag :D
Spada.. uh.. nånting :va

Döm om min förvåning när man kommer hem.. och ser att vår parkering blivit övertagen av ett gäng längd-försvagade individer och deras trike..

Patch-over! Vi är såå döda nu. :död
 

Bifogat

  • 2010-11-06 17.06.04.jpg
    2010-11-06 17.06.04.jpg
    225.1 KB · Visningar: 106
  • 2010-11-06 17.51.48.jpg
    2010-11-06 17.51.48.jpg
    224 KB · Visningar: 72
Ler idag av minnet från gårdagen.

Dels AW:n (kommer nog inte le om det börjar läggas ut bilder... :rodnar). Jag hade nog ett ganska uppdämt partybehov. :rolleyes:

Dels att Sportbike är den coolaste mek jag träffat! Han gör allt effektivt, han arbetar medan han verkar ha nästan vilopuls, han behåller ett lugnt humör fastän man står hänger över det han jobbar med, allt hamnar på alldeles rätt plats och på alldeles rätt sätt, han har skitcoola verktyg och man får både kaffe och kaka. :tungan
:Bugar Sportbike rules!! :Bugar

Oj, nu blev ju till och med JAG glad.
Vilken kontrast till alla hat-pm :)
 
Våran kåsa-specialist snurrade runt varv, på varv, på varv i Gröndals elände till enduroslinga, han dök upp strax efter öppning, och var med och stängde banan.

Han hade tankstopp längs slingan för att slippa avbryta och gå i depå. :hihi

Nära 4 timmar brötenduro av värsta sort, i snorhala, steniga och jävliga förhållanden, och karlfan ser inte ens svettig ut. Han skulle hem och äta, byta om lite och ut med pannlampan och träna med sverigeelit inom enduro för att testa ut elsystemet inför kåsan.

Och den galningen leder våran innefys. :crash Undra på att man är sliten ibland.
 
Att kollektivtrafiken i Berlin funkar så in i bomben bra! Åkte inte fel en enda gång, trots tre byten...

:yoparty
 
Gillar att kasta om bokstäver och ord.

Satt och funderade på livet i största allmänhet när jag kommer att tänka på raggningsrepliken:
"Tjena kexet, står du här och smular?"
Genast får en ny innebörd om man slänger om lite:
"Tjena smulan, står du här och kexar?"

:hihi
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top