Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Hängde inte med finns de en BP också ! eller var de bara skojerier.
Finns de något vettig ducati forum ? de verkar inte vara jätte mycket action i denna tråden![]()
Tja
verkar som jag börjar luta mot att köpa mig en ducati 748.
och undrar vad skillnaden mellan "S" "R" "SP" och "RS"
Har dålig koll på vilka milintervall som gäller, men mellan tummen och pekfingert på en "stor" och "liten" service? Och skiljer det mycket i kostnader på en 748 -00 och en 749 -04?Olika priser på olika servicar då det är olika omfattning, vilken gäller det? antal mil då.
Har dålig koll på vilka milintervall som gäller, men mellan tummen och pekfingert på en "stor" och "liten" service? Och skiljer det mycket i kostnader på en 748 -00 och en 749 -04?
Ducati Sthlm tar 8k för en vanlig 1000-milaservice och 10k om remmarna ska bytas med för en 749.Har dålig koll på vilka milintervall som gäller, men mellan tummen och pekfingert på en "stor" och "liten" service? Och skiljer det mycket i kostnader på en 748 -00 och en 749 -04?
Har till monster S2R 1000 (samma motor) om det är till någon hjälp?
Vågar man köpa en privatimportad Ducce? Kan för lite om dom, har haft 3 R1r, den senaste blev stulen :-(, sitter nu och letar vad jag skulle vilja ha/lägga pengar på..
Denna dök upp http://www.blocket.se/stockholm/Ducati_1098_27227657.htm?ca=10&w=2, känns ju lite spännande, men vetifan ?? apdyra att serva är de ju med! Tipsa från er som har Duccar, vad ska man kolla på?
Tjena!
Jag som östersunds bo har jäkligt långt till auktoriserad Ducati verkstad, måste åka till Gävle eller till Umeå för att få service. 40 mil att åka vilken jag än väljer. Men kan någon säga om någon av de två verkstäderna är bättre än den andra?
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Concept RR
Under den prestigefyllda ut... |
![]() |
Snart dags för Custom Bike Show
Förra året firades den 50:e... |
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |
![]() |
Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu är det bara en månad til... |