Nu får du allt stänga limtuben![]()
Ha Ha .. limma kan ha flera betydelser

Här kom d lite egna ord från Stoner ang återkomsten ..
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/motor/mc/article5880534.ab
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu får du allt stänga limtuben![]()
Ha Ha .. limma kan ha flera betydelser
Här kom d lite egna ord från Stoner ang återkomsten ..
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/motor/mc/article5880534.ab
Lorenzo, rossi, hayden i topp stoner på en 10:e plats..
![]()
Enligt rykten så har bl.a en mekaniker i teamet som inte fått lön på 3 månader snott teamägarens Rolexklocka och nycklarna till en lastbil.
Utan att ha sett Fiat Punto Evo så är jag ändå helt övertygad om att Yamahan är sexigare![]()
Hmmm, Yamahan med Punto-logga blev lite som om Heidi Klum skulle gå med en "Nisses Herrmode" ryggpatch...http://www.fiat.com/FIAT_COM/uploads/PB_TMPL_SHOWROOM/1074681017/20090915/pic_x_big_p_evo_2[1]...
Det där gäller iaf. inte mig, jag har liten snålbil, men är på Byggmax 2ggr/måntyckte den svarta med sportpaket såg ganska kul ut,
men det är klart att i Sverige ska vi ha stora bränsleslukande bilar ifall vi far på Byggmax och köper bräder någon gång (typ 2 ggr per år)
Det där gäller iaf. inte mig, jag har liten snålbil, men är på Byggmax 2ggr/mån
Det hade inte varit bättre om de gjort reklam för Volvo XC70, en exotisk handbyggd mc passar inte att locka med en Svenssonbil. Fiat 500 Abarth eller kanske en Alfa 147 åtminstone
Jag menade det mest skämtsamt, sponsorpengarna ska in och varumärken ska stärkas. Det är väl bara för att just motorcyklar och bilar ligger relativt nära varandra som produkter men att Yamahas världsmästar-prototyphoj ligger så långt ifrån en ordinär Fiat man kan komma.Nej nej, sådana mariginella racingrelaterade produkter finns det inga stora sponsorpengar i. Skulle inte förvåna mig om vi snart får se DORNA sälja ut reklamplatserna på hojarna också på samma sätt som de styr över förartilldelningarna i teamen och utdelandet av enmärkeskontraktet för Hondamotorer i Moto2. Nästa stora sponsordeal för DORNA blir väl en Pampers-Ducati.
Jag menade det mest skämtsamt, sponsorpengarna ska in och varumärken ska stärkas. Det är väl bara för att just motorcyklar och bilar ligger relativt nära varandra som produkter men att Yamahas världsmästar-prototyphoj ligger så långt ifrån en ordinär Fiat man kan komma.
Pampers-Ducati hade säkert fungerat, jag köpte KTM-nappar till mina barn![]()
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |