Tänk att kunna berätta för barnbarnen att man sett Mattias live på Sviestad, wow!![]()
Fast det kan du redan. Jag är övertygad om att du var där 060702.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tänk att kunna berätta för barnbarnen att man sett Mattias live på Sviestad, wow!![]()
Den historien har jag redan berättat för barnen, vill ha en ny att berätta för barnbarnenFast det kan du redan. Jag är övertygad om att du var där 060702.
Tänk att kunna berätta för barnbarnen att man sett Mattias live på Sviestad, wow!![]()
Vi har provat 2-timmars pass tidigare men det fanns inte en enda tvåtaktare som klarade det. De skar efter 23-27 minuterChrister tiggde cigarretter av mig, inte tvärtom. För övrigt är jag rökfri sedan 11 mars 2008. Mitt flås är övermänskligt. Kan vi köra tvåtimmarspass?
Då är vi två, om det inte regnar.Jag är tidigt ute, men nästa vecka... Finns det några eldsjälar som håller i träning då? Jag har inte kört på Sviestad sen 2007 och tänkte förära eder med ett besök.
Tyvärr inte men den här bilden tog jag på dig förra tisdagen i depån.Inga bilder på min första 57a?
Tyvärr inte men den här bilden tog jag på dig förra tisdagen i depån.
![]()

Då är vi två, om det inte regnar.
Jag måste nog uppdatera min meritlista lite, dom gamla duger inte längre.Men du är en elitkille med en ex-papunenhoj. Skiten kör sig i princip själv. Du behöver väl inte träna?
Det är egentligen inte specifikt till en R6:a, det är nedre änden på stöddämparen som gått av, och det är om jag förstått rätt samma på många öhlinare. Interfacet mot hojen är ett par bussningar man slår in i, och de har jag kvar.
Nedre stötdämparändan (M17-gänga), inklusive lager är alltså vad jag behöver. Fick just ett SMS att de var restade från Öhlins, så om någon har en liggande blir jag lycklig som ett barn.
Hmm, jag som jag trodde att jag hade "allt" i lager men här går jag tyvärr bet.Inga bilder på min första 57a?

Inga bilder på min första 57a?
Passa dig så inte CSS-maffian ser den där bilden. De kommer att kidnappa dig och påbörja hjärntvätten omdelbart!Ja jävlar, jag har börjat sitta som Greven, tydligen funkade det, jag körde massor med låga 58or och en 57,83
Äckligt fort. Jag är impregnerad.Ja jävlar, jag har börjat sitta som Greven, tydligen funkade det, jag körde massor med låga 58or och en 57,83
Är det Greven Jr som kör?
![]()
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...