/Peter
Du har PM
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
/Peter
Ser absolut ut att kunna vara min. Gött att de fick fast svinet allafall. Hoppas han blir behandlad first blood-style. Fick precis ett samtal från polisen att de hade fått in en svart KTM på stationen på hisingen. Bortslipat ramnummer, läcker olja och skrapad på ena sidan. Ska dit imorgon för identifiering..
va det längesen din hojj blev stulen ? när jag flyttade till munkebäck stog det en sån utanför min tappuppgång en dag stog det ett gäng poliser och kollade på hojjen sen grep dom killen ett par dagar senare i sin mammas lägenhet
Försökte hämta ut den idag för att rulla den över gatan till johans. Men det fick jag inte för den gripna killen hävdar fortfarande att det är hans..? Gött.
Hjälper det inte med ägarbevis eller annat som bevisar att man äger hojen?Försökte hämta ut den idag för att rulla den över gatan till johans. Men det fick jag inte för den gripna killen hävdar fortfarande att det är hans..? Gött.
Lycka till vi C.K har suttit över ett år och sex månader nu och väntat på rättegång för att få ut sin Kawa 600 rr som blev stulen sommaren 2006
killen som snodde den hävdar ännu att det är hans
Hjälper det inte med ägarbevis eller annat som bevisar att man äger hojen?

Jo självklart, men det måste finnas nått man kan göra för att överbevisa. Visst killen erkänner att det är hans... kolla upp försäkring på hojen eller på killen eftersom nu då ram och reg saknas. så märker dom om det är som det ska. Kolla upp regnumret så lär det ju inte vara på en svart ktm iaf?När både ramnummer och regplåt är borta kan jag tänka mig att det blir lite svårt![]()
Men äger tjuven en sån hoj eller? Står han som ägare på en?
Finns verkligen inte motornummret dokumenterat någonstans? Hos KTM?
Är låsen så uppbrutna att nyckeln inte passar? Även sadellåset? Styrlåset?
Jag menar, har du en nyckel som passar borde det väl räcka?
Vad händer om denne person som blev tagen av polisen får en påhälsning av en eller flera väldigt övertygande personer. Räknas detta som tex övergrepp i rättssak eller liknande?
|
Nytt i MotoGP till 2027
MotoGP inför nytt helgforma... |
|
|
Fyra nya Triumph-modeller
En helt ny Bonneville T40, ... |
|
|
|
Seriösa mc-kläder till bra pris
Raven Moravia TX Air+: Seri... |
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |