Benelli Supersport Carbon edition

  • Thread starter Thread starter R2
  • Start date Start date

R2

På två hjul sen -89
Gick med
6 Mar 2003
Ort
skvde
Hoj
ett bygge, + en 954 + YZF750R -95 som R7 stylats men också skrotats + Aprilia RS250, + RGV 250 + två RD350 + en kinamoto med egendesignade kåpor, en Stomp MiniGP och en Anaconda mingp-motard och en egenbyggd GP70racer.
benelli.jpg


Muhahaha, men det lät lockande, hade gärna fått va en hoj
:glömdet
 
Helvete, den var ju mer lockande än en hoj! Den där skulle duga att skjuta vildsvin med, kompletterar man med ett lasersikte så är det ju bara att skjuta sen.
 
hur blir rekylen när man får ner vikten så mycket som den där borde få? :P dock förminskas den väll kraftigt av att det är en halvautomat va?

Såg i förrgår när jag skulle köpa skor att det var massvis med inslag av kolfiber härodär blev sugen på de flesta modeller bara därför :D det var tillochmed kolfiberinslag på polarns nya bluetooth headset, poppulärt de där :)
 
Hagelbrakare är ju alltid lätta ändå. Klart bättre att halka raklång på klipporna när man jagar änder med en sån där än med en holland&holland med valnötskolv för 300 schmackarou.
 
Du är väll lite skjutgalen? Skulle du verkligen hellre ha en till (!) hoj än den?:tuttar

Hoj får man göra (köra) som man vill med, inte hagelsprakare, tyvärr, då hade jag gärna haft en sån här.
 
1800$, inte alls farligt med andra ord. Kan däremot bli problem att importera själv och ska du ta över disk via en annan firma så lägger de väl på 10 000:-...
 
Det sitter ju(h) en plupp i röret. Ska're va så, huh?
 
Det sitter ju(h) en plupp i röret. Ska're va så, huh?

Hmm, en sån där utbytbar choker kanske eller intrimningspryttel?
Den där bössan som Drilling skulle sitta fint, och då med drillingen i samma storlek som de övriga två så man kan ladda med slugs :kulspruta
 
Kolfiber känns lika modernt som Rollerblades gjorde 2003...
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top