Hojfest på Hard Rock Café i samband med MC-mässan 24/1!

Fest?


  • Antal röstningar
    0
Last edited:
Generellt sett får du inte ha nånting som associerar med "gängbehörighet", i Skåne o Götet vet jag att det efterlevdes förr i tiden, då jag jobbat i båda städerna. I Sthlm skall samma regler gälla, men vissa uteställen är inte så noga med det, har jag märkt genom åren här i Sthlm. Dock är det de reglerna som gäller, hur hårda de är på HR låter jag vara osagt..

eftersom jag e med i en klubb å inte ett gäng så borde det ju va lungt..
 
eftersom jag e med i en klubb å inte ett gäng så borde det ju va lungt..

Ja, ännu lugnare är det ju om du lämmnar "badass-hd-värsting-klubbtröjan" hemma och går dit i en vanlig tröja utan tryck?

En Yamahatröjja skulle ju också funka.
 
Man kanske skulle delta för en gångs skull... är ledig, har inte varit med på någon SHfest på ett bra tag å ska iväg en längre period så träffa lite likasinnade gasglada är ju inte helt fel.
 
Kul att så många från andra delar i landet vill dyka upp! Varmt välkomna!
 
Ja, ännu lugnare är det ju om du lämmnar "badass-hd-värsting-klubbtröjan" hemma och går dit i en vanlig tröja utan tryck?

En Yamahatröjja skulle ju också funka.


jo.. du har rätt i det.. men brukar hodd tröjjan över dom korta stunder jag e på sånna ställen.. innan jag fick en t-shirt i julklapp så har jag inte haft en enda HD pryl.. har ju en buell :)

En yamma tröjja funkar oxå.. men jag har ingen numera.. inte hittat nån jag vill ha..
 
en dum fråga kanske men hur mycket folk rymmer Hard Rock? Där lär ju vara mer folk än bara sporthojsfolk.
 
Nyheter
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN

Pressrelease; Visby, 2025-1...

2026 års YAMAHA XSR900 GP

Yamahas Sport Heritage-seri...

Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger

Yamaha Motor firar sitt 70-...

Smarta garageprylar från IVON!

IVON motorcykellyft, 450 ki...

Med ny V-twin och monocoque-ram

Ducati presenterar nya Hype...

Slutstrid i MotoGP

MotoGP-säsongen börjar lida...

CFMOTO V4 SR-RR

CFMOTO presenterade sitt pr...

Honda V3R 900 E-Compressor

Honda V3R 900 E-Compressor ...

Indian Concept Girder – En framtidsvision?

Indian Concept Girder är en...

Yamaha R7 får stor uppgradering!

Yamaha R7 får en nängd uppg...

Back
Top