Nursey
Utan lem
Välkommen till livet som hundägare.
Nyblivna hundägare brukar reagera över att de situationer (ut i regn, stanna i Sverige på semestern) som de fruktade blir just de som de uppskattar.
Iof




Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till livet som hundägare.
Nyblivna hundägare brukar reagera över att de situationer (ut i regn, stanna i Sverige på semestern) som de fruktade blir just de som de uppskattar.
Kändes lite underligt att gå på "Harry Potter" utan alibi.Iofmen nu var det ju jag som tvingade ut hunden..han vägrade pinka eller skita på hela promenaden för han var blööööt
(fjolla). Jag ville bara ut o leka i regnet o använde hunden som ursäkt
som att ta med kompisars ungar på barnfilmer på bio för man vill se den själv
![]()
Kändes lite underligt att gå på "Harry Potter" utan alibi.
Dock ser man bra när merparten av åskådarna är tre äpplen höga.
Det här som satt på anslagtavlan på ICA.Haha........
Kl var väl kanske 23:30 el nåt, jag och polaren skulle dra till hans garage och fixa lite med hans hoj.
Hinner åka nån km innan nån idiot bakom först drar på helljuset+övriga extra lampor som en civilsnut har för att sedan övergå till blå/rött disco.
Hinner inte ens nudda bromsen förrens nästa bil kastar sig ut framför min bil i och blockerar vägen, jag kör en volvo 740 värsting så den såg väl misstänkt ut kan ja tänka mig![]()
Poliserna springer ut med ficklampor och dragna vapen varpå den ena skriker följande:
- Stäng av tändningen och sätt händer på styret
Ja började asgarva och snutarna blev då jätteglada, skrek att dom minsann tänkte skjuta osv.
Efter det vanliga tjaffset, kolla körkort, blåsa blåsan osv så blev ja förhörd om varför ja tyckte de hela var så roligt, jag förklararde då att man inte kan göra annat när de är som att bli fast i en hollywoodfilm.
Sen påpekade ja att bagagen var full av c4 och ak5er och att ja tänkte råna swedbank imorgon varpå farbror blå tappade besinningen och lät mig åka![]()
Jag kom på att jag hade en hel kartong med Glassbåtar i frysen.
Ja jag tänkte fråga vart styret på en bil sitter men höll faktiskt tystHehehe, har du styre i din 740 så kan jag förstå varför de stoppade dig!![]()
Iofmen nu var det ju jag som tvingade ut hunden..han vägrade pinka eller skita på hela promenaden för han var blööööt
(fjolla). Jag ville bara ut o leka i regnet o använde hunden som ursäkt
som att ta med kompisars ungar på barnfilmer på bio för man vill se den själv
![]()
Enda smolket i glädjebägaren var att första killen som tog körkort i går, hämtade min dotter med bilen i gårkväll...![]()
Han går en livsfarlig balansgång, det är han medveten om
GuW->Inhyrd hitman->
![]()
<-Sommarjobbaren
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |
![]() |
Vinnarhoj från Custom Bike Show
I nästa nummer av Allt om M... |
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |