bikestreet
Spänn fast dig!
Jag står över idag.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag står över idag.
Ja vad ska man sägaVafan jävla vägverket!![]()
Vem fan kom på iden med påställnings avgiften då?
Här hade man fixat en grym försäkring som man kunde ställa av och på när som helst, vilket man sparar/sparade pengar på.
Men nu har idioterna infört denna påställningsavgift då förlorar man ju hela poängen med den försäkringen ja har... jävla idioter!
Nu finns det ju inte någon ideé med att ställa av hojen längre om det skulle regna en vecka... Vilket det abslout kommer göra efter som man bor i detta land.![]()
Ah ni kanske redan har snackat om detta tidigare, men jag försvarar mig med att jag har varit bortrest i flera månader och varit ifrånkopplad från omvärlden!

). Men om det är okey väder och uppehåll/torrt, vilka är sugna på en tur? Ser ju ut att bli skapligt på lördag em (smhi..). Men om det är okey väder och uppehåll/torrt, vilka är sugna på en tur?
![]()
Ser ju ut att bli skapligt på lördag em (smhi..). Men om det är okey väder och uppehåll/torrt, vilka är sugna på en tur?
![]()
Nu jävlar blir det åka av!![]()
![]()


Ser ju ut att bli skapligt på lördag em (smhi..). Men om det är okey väder och uppehåll/torrt, vilka är sugna på en tur?
![]()
Jag!![]()
Vad kör vi för tid då?
Vid 12 på GP? Om de har hunnit torka upp då. Kan ju höras av innan?
Kul att se din nya hoj![]()
Visst. Kan la ha 12 som default och så kollar vi vädret imorn förmiddag. Falkeman hänger också på skulle jag tro.
Gött, vi siktar på 12.00 då. Är det inte torrt på vägarna så tar vi det här i tråden och bestämmer eventuellt en ny tid.
|
|
Harley-Davidson lanserar RIDE
Pressrelease från Harley-Da... |
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |