Samåkning för 125cc i Göteborg

VROOOOOOOM:yoparty

tills nisse drog av min gaswire:huvet

pimpla till bloms å köpa skruvnippel. sen vare VVROOOOOOOOOM igen:yoparty






riktigt gött väder ute nu:)
 
Tänkte lite på grejer om hoj...
Asså hur mycket kostar allt när man har en hoj??
Hojen kan man ju lista ut men jag menar typ vad ni får lägga ut i månaden och på utrustning å sånt :D
 
Tänkte lite på grejer om hoj...
Asså hur mycket kostar allt när man har en hoj??
Hojen kan man ju lista ut men jag menar typ vad ni får lägga ut i månaden och på utrustning å sånt :D

för mig kostar det 20 lax i månaden för jag stänger alldrig av min hoj, liksom va fan då vet man ju inte om den startar när man ska ha den :confused:
Kan ni se vad jag skriver eller är jag död? :va
 
jaja du ska få ett seriöst svar, Bensin på sommaren 1500. olja 500. sen e la det inte så mycket mer.

Så det är inte så mycket extra kostnader, när inte sakerna har gått sönder då...

Då är det ännu mer intressant med hoj :tummenupp
 
Men lilla perversa äckel Nisse :7peta hur hjälper "Nude babes, Lesbians and Pornstars" :tuttar :whip :slicka :eek: en att dra ner månadskostnaden för att åka hoj? :va
 
Så det är inte så mycket extra kostnader, när inte sakerna har gått sönder då...

Då är det ännu mer intressant med hoj :tummenupp

Beror ju på om du ligger med en ktm/gasgas och tokvarvar i 26 timmar i sträck, annars är det väl inte farligare en med en trimmad moppe typ. Mest utrustningen som kostar, men man kan ju alltid köpa begagnat eller på rea. Försäkringen är ju sjukt mycket billigare än moppe och om du är duktig i trafiken kan du ju nästan "tjäna" på att köpa hoj istället för att ha kvar moppen. Ifall du ändå tänkt ha motorcykel i framtiden kan du ju likaväl ta A1, du får det mycket lättare sen när du är 18 och bara behöver köra upp.
Kan vara lite kämpigt att ta både Bil och Mc körkort samma år kanske :tungan
 
hur går det för er göbbar? jag är fast på 18 "tittare", får slänga in länken i lite fler trådar på fb. :tungan
 
Nyheter
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell

Screenshot Titta bakåt u...

Nya Ducati Multistrada V4 Rally

Pressrelease från Ducati (B...

MV Agusta bekräftar ny Brutale

MV Agusta har avslöjat en d...

Yamaha rekordsatsar på GGN

När världens största enduro...

Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Back
Top