Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Varför ska du krascha dina fina Superduke för?
Vad händer i era garage?
Du skulle väl trimma lite Nicke? Hur gick det med det?
Nån annan som har något kul projekt på gång?
Nej, aldrig! Är dock lite sugen på att lacka om lite kåpor, och jag vill givetvis inte lacka mina orginal. Alternativt om det är någon som har ett gäng lätt repade kåpor att sälja hyffsat billigt...?
Hmmm...Fredde som vann Battle of the Twins för något år sedan kanske? Han fick ju sin hoj skrapad lite när killen från Superbike provkörde och la omkull den nere i Sviestad.
Vem är det och hur får man tag i honom?
, men hittar inga snygga blinkers(kan vara för jag inte pallar beställaHallå på er.
Har legat på is med min SD, men tänkte nu slänga dit en annan skylthållare... Det sitter Sebring twister pipor på nu. Vet ni någon skylthållare som passar, och vart man i så fall får tag i en? Skulle vara skönt med en liten ansiktslyftning om man nu ska ha kvar den en säsong till!
Tack på förhand /Boodh
Vad händer i era garage?
Du skulle väl trimma lite Nicke? Hur gick det med det?
Nån annan som har något kul projekt på gång?
lurar bara på var man ska sätta ditt blinkers bak!?! har rensat bort allt o det ser grymt ut, men man kanske skulle få ditt en mini skylt och ett par blinkers. tänker dock inte förstöra denna underbara bakdel med de stora skylt hållare som jag hittat på nätet. din ser väldigt ren o fin ut bak, har du någon bra bild på hur du gjort?? har akra evo på o det är inte mycket plats för annat....Hallå på er.
Har legat på is med min SD, men tänkte nu slänga dit en annan skylthållare... Det sitter Sebring twister pipor på nu. Vet ni någon skylthållare som passar, och vart man i så fall får tag i en? Skulle vara skönt med en liten ansiktslyftning om man nu ska ha kvar den en säsong till!
Tack på förhand /Boodh

jojomen, e i full gång.
lurar bara på var man ska sätta ditt blinkers bak!?! har rensat bort allt o det ser grymt ut, men man kanske skulle få ditt en mini skylt och ett par blinkers. tänker dock inte förstöra denna underbara bakdel med de stora skylt hållare som jag hittat på nätet. din ser väldigt ren o fin ut bak, har du någon bra bild på hur du gjort?? har akra evo på o det är inte mycket plats för annat....
![]()
Ni som har styrdämpare, har ni fått någon info om lösning på problemen?
/A
Lelles eller Roadbike?
Min är utan blinkare bak & med skylten satt upp i ändan. Finns bilder i mitt garage om du vill se (eller du kanske redan sett dem och vill se andra?).
. Vad e det för montage på lelles du ska utförra.(givetviss intresserad om du har andra bilder på skönheten)Jepp, har sett i ditt garage. Men undrade mest om dina blinkare. Funderat på samma koncept. Det funkar ju bra med hand slag när det svänger. Vad e det för montage på lelles du ska utförra.(givetviss intresserad om du har andra bilder på skönheten)

|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |