Bra idé, vinnarskalle och han har erfarenhet av fyrtaktare. X-lite gör ju fortfarande hans hjälm, bara på med denJag hoppas på en comeback av Agostini.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Bra idé, vinnarskalle och han har erfarenhet av fyrtaktare. X-lite gör ju fortfarande hans hjälm, bara på med denJag hoppas på en comeback av Agostini.

Vem hånas p.g.a. nationaliteten? Var är du själv?Att håna andra roadracingförare från andra länder är RÄTT patetiskt från våra svenska medlemar. Var är ni i den internationella cirkusen??
I vilken serie kör denne Max nästa år, Pro Superbike? Är han hånad p.g.a. sin nationalitet?Lista ut det själv! Vem i sverige slår MAX!!!
Nej, det är den endra tråden du gastar i som gör det...Ja Självklart är det trams! Vad har det med vår italienare att göra? Han är bättre än andra?!. Jag diggar Stoner, men jag diggar också max. men trots allt handlar detta inlägg om bridgestone;-) Det handlar varken om honda eller max utan om rossi och bridgestone
Kan ju dock ändå vara kul o se hur det går för han på sitt test imorgon måndag.Chaz Davies kommer inte köra någon MotoGP-hoj nästa år. Han kommer köra i USA och har erbjudande i AMA-SBK hos Erion Honda och Attack Kawasaki.
När fabriksteamen har problem är det dubbelt värre att vara i ett satellitteam. Checa gjorde en bättre säsong förra året på Dunlopsulorna. Då fick han uppdateringar och aktivt stöd från Yamaha och hade en konkret uppgift (utveckla däcken). I år har det bara varit väntan på delar från HRC och medföljande frustration.
Nu ryktas det vara klart att Toni Elias går till Pramac D´Antin. Han har verkligen hela sin karriär spelat andrafiolen till Melandri och återigen byter han till en nästan lika bra deal som Marco.
hörde ni (på engelska sändningen av helgens gp) vad Checa hade svarat en journalist som frågade "NÄR han hade börjat tänka på att köra WSB?"
-en halvtimma efter att jag testade årets honda"
missnöjd kanske![]()

Hans körstil är häftig och inbromsningarna underbara!Hoppas det stämmer. Vill se hans uppställ en säsong till...

Lukas Pezek får dricka hur mycket caffé latte han vill nästa år då han kör 250 istället för 125.
http://www.praguemonitor.com/en/196/czech_sports/13665/

Under EICMA-mässan i Milano presenterar Harley-Davidson de kommande daga...
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...