Någon här med svart triple som jobbar uppe vid fiskartorpsvägen bakom stadion?![]()
det kan vara min gamla...2004 med akrapovic slip on? pma för info...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Någon här med svart triple som jobbar uppe vid fiskartorpsvägen bakom stadion?![]()
det kan vara min gamla...2004 med akrapovic slip on? pma för info...
Jag jobbar där uppe, brukar se en svart triple -02 till -04 eller något sådant, som gasar iväg från jobbet varje dag, bara nyfiken om det var någon här![]()
Det finns en del olika kits att köpa där man kan välja mellan att bara byta underdelen eller att även byta baklyset och blinkers. Själv så gick jag den enkla och billiga vägen genom att helt sonika kapa bort plastdelen som nummerplåt och blinkers sitter på och gjorde en egen smidigare hållare.Tja! Nybliven triple-04 ägare här, tänkte höra om det e någon som har lite
tips när det gäller att rensa bakdelen.
Det finns en del olika kits att köpa där man kan välja mellan att bara byta underdelen eller att även byta baklyset och blinkers. Själv så gick jag den enkla och billiga vägen genom att helt sonika kapa bort plastdelen som nummerplåt och blinkers sitter på och gjorde en egen smidigare hållare.
Någon som vet om det finns något speed triple forum förutom den här tråden?
Ok! Tack. Var hittar man kits? Finns dom i sverige tro ?
Mad Doctor kittet är grymt. Kan köpas här bla http://www.ermaxuk.co.uk/
Kolla mitt garage för resultat.
Annars så funkar ju universalkitten helt ok oxå om man vill behålla originallampan plus blinkers. Finns hos Mcvaruhuset för 579 spänn.
Har ett beggat, PM om du är intresserad.
Men hallå...
04an har inte samma chassie som din o dina grejer torde inte passa då.
Fattaru väl![]()
![]()
Btw, ja har slängt på min magkåpa me nu, blev ju tvär fett![]()
fan va' petig man kan va' rå
![]()
Sorry Fredoo men Monsieurhar rätt!
Mad Doctor passar enbart för 05-07 triplar.
Däremot så tror jag att Universal regplåtshållaren passar....borde göra det...den är ju trots allt UNIVERSAL
Snajdar'n! Coolt med bellyn..blev kanon tycker jag me'. Ska lägga upp en fin fin bild i garaget. Väntar fortfarande på mina pazzos och de där små fåniga skruvarna till spegelskruvhålen....å K&N filtret.
Tack så mycketen liten fråga till snajdarn bara. kollade på din hoj i ditt garage, e det triumphs original hugger? om inte var har du köpt den?
snygg hoj förresten![]()
De va granna så in i nåden.![]()
Vart handlar man såna?
http://www.pazzoracing.com/
Jag köpte mina på http://www.newspeed3.com men jag har sett dem på Ebay USA oxå...vet inte om det finns någon återförsäljare i Europa. Mina gick på 1200 kr typ. Finns i alla möjliga färger och kombinationer![]()
Shortys![]()
![]() |
KTM är tillbaka!
Dags för ”Tracking” med fot... |
![]() |
Stark Varg SM – Världens starkaste supermoto!
Det har tisslats och tassla... |
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |