Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
En zx10r har jag inte råd med, kollade upp gsx1000r -02, den första verkar prisvärd och ligger på vägen till den kawa tråden började med, den andra ligger på vägen till R1 -02 an men det är nog den i Örebro som hägrar av dessa:
http://www.blocket.se/vi/11519314.htm?ca=11_s
http://www.blocket.se/vi/11519314.htm?ca=11_s
Saken är ju den att jag ska åka med den en del till jobbet osv och kanske inte använder så mkt av R1ans hightech, trots att jag vill ha sånt i alla fall. Har ju testat en R1 -03 men inte åkt så långt så man kunnat avgöra om den skulle bli dyrg att åka till jobbet med.
Är det något bolag som har avtal med Kawa eller brukar vara bra, TH brukar funka. Ska jag testa något av de nyare bolagen?

Jo, skämtade mest..2893222jo nog är den snyggkolla bra på Jocke K s
den ser fin ut .
Jo, skämtade mest..
Det finns några intressanta hojar jag är väldigt sugen på men det är en bit att åka till varje. Den ena är en zx9r -03 och den andra en r1 -02. Både är enligt säljarna i mkt fint skick men finns det något anledning att kolla på den ena före den andra? Det här dras upp ofta med är R1:an mer hypad än den kanske bör och att en ett år nyare zx9r är en minst lika bra hoj?
Varför är den ena bättre en den andra? Från fabrik alltså, i efterhand har båda liknande extrautrustning och liknande mil, sv sålda osv.
Det är läge att kolla imorn så jag hoppas på snabba svar!![]()
Kawan är mest kosmetiskt förändrad från förra årtusendet. Rettan är genomgående modernare precis som du säger.
Okej, försäkringsmässigt är det rätt lika verkar det som. R1an är rätt "prisvärd" tycker jag, i alla fall jämt emot vad man hade väntat sig.
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |