sandstream
Guest
Ser ut att bli 7 sekunder i år om Ilmor fortsätter i samma fina stil.På kvalet till 2006 års race var det 5,3 sekunder mellan första och sista föraren.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ser ut att bli 7 sekunder i år om Ilmor fortsätter i samma fina stil.På kvalet till 2006 års race var det 5,3 sekunder mellan första och sista föraren.
Man får hoppas de skärper till sig.2753779Ser ut att bli 7 sekunder i år om Ilmor fortsätter i samma fina stil.
Ja, annars kan de ju fortsätta att testa 2007 och vara med 2008 istället (om de fått upp farten).Man får hoppas de skärper till sig.
Jag har bara läst att de fick betala en ansenlig summa men Axxexs eller Gustav kanske vet vilka belopp det rör sig om?Finns det uppskattade siffror vad det kostar Ilmor att köra med Michelin i moto gp -07![]()
Finns det uppskattade siffror vad det kostar Ilmor att köra med Michelin i moto gp -07![]()
Jag har bara läst att de fick betala en ansenlig summa men Axxexs eller Gustav kanske vet vilka belopp det rör sig om?
Om jag inte minns fel så fanns det siffror för LCR-teamet inför 2006 och att de betalade Honda $3.5 miljoner för leasing av hojarna och $1.5 miljoner för Michelin-däcken under en säsong = $5 miljoner för hojar och däck.Hittade en sån summa förra året för vad KR sa dom fick betala för Michelin en säsong. Nu kommer jag inte ihåg dom summorna. Fins väll att leta upp nåstans här på racingformumet..

Saknar Antony West på listan. Han skulle köra för första gången för det nya teamet, team Sicilien. Tydligen har något strulat eftersom han inte är där.
Skönt kroppspråk Valentino kör med i depå! För mycket jazz hos Yamaha under Sepang nu i Februari ??
http://http://www.youtube.com/watch?v=od-QmWHuK-M
..
japp! För finns d nått nyare avd: West, än det här?
When will we see you on track testing, and where will you be based now that you have joined Matteoni?
Im hoping to start my testing schedule on the 7th of February. Ill be back in Europe on January 31st, and the plan is to stay in Salzburg in Austria like I have been doing for the past two years.that is, of course, unless Matteoni want me to relocate to Italy!
I cant say why im not testing but it´s a silly reason why im not!
But hope to be out kicking ass in the next few weeks
SEE YA
ANTWEST" [/I]
http://www.antwest14.com/index_eng.html
Han kanske fick rabattNågon som hittat att Tito Rabat får köra slut på lite gamla delar från HRC!![]()
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!
Den 3-5 juli slår vi upp po... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |