Andersson turbo
Turbotok
- Gick med
- 6 Mar 2003
- Ort
- upplands väsby
- Hoj
- suzuki hayabusa/1000r hybrid turbo 445.32hk SÅLD + Funnybiken + Brandgul Surbusa
Ha Pc5an kvar men den måste mappas i bänk av nån som kan sin sak
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har tänkt fixa till min i vinter och har fått för mig att Power tech verkar ok. Tror dom har samarbete med mc kompaniet.Årsm. 2023, med Akra slipon, funderar på ta bort Kat o dit med linkpipe.
Av allt som skrivs på internet bör man flasha ECU för anpassning till nytt avg.sys.
Finns någon seriös firma som gör sånt i Sverige?
Gör du själv eller blir the Patric i Nybro?Jag har tänkt fixa till min i vinter och har fått för mig att Power tech verkar ok. Tror dom har samarbete med mc kompaniet.
Jag letar inte efter det billigaste utan vill ha något som blir bra och betalar hellre så får någon som lägger energi på att det blir bra och kör den i bromsbänk
Jag tänkte nog köpa ett helsystem sen blir det säkert ett luftfilter. Har sett att i usa är det många som sätter dit "block of plates" i luftboxen.Gör du själv eller blir the Patric i Nybro?
Eftersom jag köpte KRT varianten med Akra slipon tänker jag att bästa är att sätta dit ett Akra linkpipe. Vad tror du om det?
Tänker du nån annan slipon o linkpipe?
Hur är det med ECU, skickar man in sin egen?
Kan den återställas till original?
Är det Eskilstuna/Västerås du kör den till på släp i så fall?Jag tänkte nog köpa ett helsystem sen blir det säkert ett luftfilter. Har sett att i usa är det många som sätter dit "block of plates" i luftboxen.
Jag planerar att montera grejerna och sen lämna hela cykeln där dem mappar den och kör den i bänken istället för att skicka lös ecu där många bara lägger in en färdig programvara
Kanske låter Patrik montera om den ändå ska serveras i vinter.
Jag har inte planerat något ännu och inte pratat med dom.Är det Eskilstuna/Västerås du kör den till på släp i så fall?
Vi är inte så många som kör sporthoj längre känns det som och sen är ju zx10r problemfri. Din verkar ju funka utan laddning och med lös röd kabelDet här helt fucking skrämmande. Senaste inlägg är alltså från 30 aug 2024? Har ni inga problem med era Kawasakis? Eller är ni så bra på att meka allihop så ingen behöver hjälp mer? Well, jag behöver lite professionell hjälp. Jag köpte min hoj ny 2008 och nu när jag skulle starta upp den för säsongen så tog det faktiskt flera sekunder innan den startade. Ska det vara så? Håller inte ett startbatteri mer än 16 år? Vad tycker ni? Ska jag köpa en ny motorcykel? Eller måste jag verkligen ladda batteriet? Är inte det krångligt? Eller skall jag skruva åt muttern som håller som hänger löst på den röda kabeln eller räcker det att jag köper batterifett på Biltema?
Stort tack till Kawasaki och Yuasa o C-tek, må alla ha en fantastisk säsong. Nu kör vi.
![]() |
Vinnarhjälmen utlämnad
Robin Axelsson lämnar över ... |
![]() |
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten
Yamaha Motor Europa NV fil ... |
![]() |
Distinguished Gentleman’s Ride -25
Under söndagen den 18 maj d... |
![]() |
Dags att boka in Gotland Ring!
Upplev magiska Gotland Ring... |
![]() |
Öppet hus på Rapido MCK Stockholm
Lördag den 17 maj bjuds det... |
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |
![]() |
MV Agusta inför fem års garanti
MV Agusta tar ett nytt steg... |
![]() |
MV Agusta förlänger garantin till fem år
Italienska motorcykeltillve... |