Och den där filmen vore inte det minsta rolig om det inte var för ditt skratt Thomas. "Hur gick det här då... Hahaha..." får mig att skratta högt varje gång.![]()
Skadeglädje när den är som bäst

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Och den där filmen vore inte det minsta rolig om det inte var för ditt skratt Thomas. "Hur gick det här då... Hahaha..." får mig att skratta högt varje gång.![]()

Ja
____________________
Här har ni lite kvällsläsning, var tvungen att få ur mig min frustration
Kvällens roliga mek-aktiviteter:
Mina nya ekrar har inte kommit på posten ännu, så jag har spacklat motorkåpa för att fixa mitt oljeläckage så länge...Vilket gick bra tills jag fick för mig att kolla varför det också fuktar olja bakom min casecover på generatorkåpan (som också är spacklad sen innan), "råkade" få den att lossna när jag skulle kolla upp detta vilket drog med sig hela gamla spacklingen/armering o skit så nu måste jag plocka ur generatorfanskapet, spackla från insidan men först slipa bort alla silikon o skit så nya spacklet fäster. Så nu står hojen med ett öppet litet hål i generatorkåpan, så fort man lutar för mycket åt vänster rinner det ut. Så när jag gett upp och släpat runt hojen lutandes för att ställa/lägga på ett bra ställe tills imorgon skar jag upp mitt jävla finger också på min vassa regplåt när jag försökte ta emot hojen (hoppas jag inte blir blodförgiftad av alla motorolja,bromsvätska och skit jag hade på händerna). Så på en kväll jag tänkt fixa ihop den lite har jag både lyckats skada hojen och mig själv (mer än vad det var innan
)
Hinner jag inte färdigt innan lördag så jag kan ta min hoj till MC-live blir jag fan ledsen
Godnatt Zzzzzzzzzz

någon här som kör med skylt och lyset inne i hjulhuset? funderar på att kanske flytta in mitt, kör en ktm 525. Hur ofta blir ni stoppade och vad brukar konsekvenserna bli?
ha haLåter som något jag skulle kunna göra
Fixa de tills lördag så kör vi![]()

Jag har kört utan baklampa och med sönderknycklad skyllt det senaste halvåret, men då håller jag mig undan polisen också och är extremt uppmärksam på tonade volvobilar etc.någon här som kör med skylt och lyset inne i hjulhuset? funderar på att kanske flytta in mitt, kör en ktm 525. Hur ofta blir ni stoppade och vad brukar konsekvenserna bli?
, 
ha ha
Fixat generatorkåpan invändigt och utvändigt ikväll så nu är skiten tät, fan vad jobbigt det var. Upp halv 7 imon o jobba![]()
![]()

någon här som kör med skylt och lyset inne i hjulhuset? funderar på att kanske flytta in mitt, kör en ktm 525. Hur ofta blir ni stoppade och vad brukar konsekvenserna bli?
så var det ju den där lilla detaljen av att inte behöva byta däcket direkt igen..
![]()

Nejdå.. bara du vinklar hojen tillräckligt mycket.....
Ingen som skall till Stora Höga i helgen???![]()
Skall till Stora holm iafVad skall du göra där?Skall till Stora holm iaf
![]()



paragrafryttare!!!!!
Får du tillbaka hojen tills dess?

Jag hoppas det.

Inte när man redan har sömnbristDet är ju rena sovmorgonen![]()

, ska teststarta hojen när jag kommer hem o hoppas att skiten inte läcker.
, fungerande blinkers behöver man inte 
du kör. det sliter in sig. är du riktigt seriös tar du en kniv och skär bort lite, men det är inte nödvändigt.
polarens 525 vitplast -04 blev snodd inatt ni som ser lr hör nått p:m mej
Bild??
Körning Lördag någon??

Jag e faktiskt lite sugen![]()
Såg Krillans vita SMC utanför Johans när jag lämnade in min baby idag. Den såg stark ut där den stod![]()

|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |
|
|
Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!
Michelin breddar sitt adven... |
|
|
Svensk auktion med tävlingshojar
Det svenska företaget Antiq... |