Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Satsa på något bättre än "sneakers" på fötterna. Du har 26 ben i varje fot och du vill helst behålla dem så hela som möjligt.jag va å kikade lite hos lokala mc-handlaren igår. Det får nog bli ett par kevlarbrallor från Lindstrand, ett par dojjor av "sneakers"-modell, shoei nxr-hjälm, nå ryggskydd och en nån skinnjacka full med skydd.
Vet att allt kanske inte är av högsta säkerhetsklass, men jag tror jag kommer kunna använda det typ varje gång jag åker iaf.
Planen är ju att jag ska köpa ett tvådelat skinnställ någon dag med, men jag får lov att börja såhär.
Konvalescens på fotskador är lång..om det ens någonsin blir riktigt bra.Satsa på något bättre än "sneakers" på fötterna. Du har 26 ben i varje fot och du vill helst behålla dem så hela som möjligt.Konvalescens på fotskador är lång..om det ens någonsin blir riktigt bra.
Likaså vettiga handskar...det lönar sig...tro mig, jag vet. Och många andra med mig...
Glömde skriva handskar��
Är ju lite extra skydd i skorna och man kan gå i dom tänkte jag. Har du något annat tips på skor, eller är det bara stövlar som gäller?..


Misstänker då att du köpte ett par byxor som inte hade förstärkt material på alla utsatta delar samt att du inte hade höftskydd?
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...